reklama

16-latka narobiła sobie problemów w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 21.12.2021 15:25,
Sąd Rodzinny i Nieletnich zdecyduje o losie 16-latki, która prowadziła samochód ulicami Andrychowa doprowadzając do kolizji.
16-latka narobiła sobie problemów w Andrychowie

Jak informuje policja, 18 grudnia Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na jednej z andrychowskich ulic. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że kierująca audi, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie jednej z posesji.

Kierująca oraz pasażer byli trzeźwi, jednak z informacji przekazanych przez świadka zdarzenia wynikało, że osoby te mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających, dlatego pobrano im krew do badań na zawartość narkotyków. W trakcie kontroli osobistej, policjanci znaleźli w odzieży 23-latka mefedron.

Kierująca natomiast usiłowała wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając im fałszywe dane, z których wynikało, że jest pełnoletnia, lecz policjanci w trakcie dalszych czynności ustalili jej prawdziwą tożsamość. Okazało się, że kolizję spowodowała 16-letnia mieszkanka Krakowa, w dodatku poszukiwana celem doprowadzenia do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Krakowie, gdzie finalnie trafiła.

Z uwagi na wiek, 16-latka będzie odpowiadała na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O dalszym jej losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Z kolei 23-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego usłyszał zarzut posiadania zakazanych substancji, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy