reklama
reklama

Zmarł Stefan Jakubowski, były radny, budowniczy kaplicy na Groniu Jana Pawła II [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2020 13:30,
Andrychowianin zmarł w wieku 86 lat.
Zmarł Stefan Jakubowski, były radny, budowniczy kaplicy na Groniu Jana Pawła II [AKTUALIZACJA]
23 stycznia w szpitalu w Wadowicach zmarł andrychowianin Stefan Jakubowski, były radny, działacz PTTK, inicjator budowy i opiekun kaplicy górskiej na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. W 2006 został odznaczony tytułem "Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego", a rok później został laureatem nagrody „Amicus Hominum”.

To z Jego inicjatywy w 2003 r. szczyt górski, na którym w 1995 r. wzniesiono kaplicę i postawiono krzyż poświęcony "ludziom gór", otrzymał oficjalnie nazwę Groń Jana Pawła II. To popularne miejsce pielgrzymkowe w Beskidach.

Stefan Jakubowski zmarł w wieku 86 lat.

xxx

Różaniec odbędzie się w kaplicy na cmentarzu w Andrychowie w niedzielę (26.01) o godz. 16:00. Natomiast pogrzeb odbędzie się we wtorek (28.01) w kościele św. Macieja w Andrychowie o godz. 15:00. Na parkingu przy kościele będzie podstawiony autobus na cmentarz.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy