reklama

Zanocuj w lesie - te tereny zostały wyznaczone na biwak

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.05.2021 08:20, DK
Hotele zamknięte, ale...
Zanocuj w lesie - te tereny zostały wyznaczone na biwak
Deszczowa majówka już za nami. Dni stają się coraz cieplejsze. To świetny czas na urlop. Tymczasem Lasy Państwowe wprowadziły program „Zanocuj w lesie” .

- Chcesz przeżyć przygodę w Beskidzie Małym, obcować z naturą i podziwiać piękne widoki na góry i jeziora? Nadleśnictwo Andrychów zaprasza miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko", bez specjalnej infrastruktury, na nocleg w jednym z trzech leśnictw: Łękawica, Roztoka i Międzybrodzie - zachęca na swojej stronie internetowej Nadleśnictwo Andrychów.


Gdzie dokładnie znajdują się wydzielone przez Nadleśnictwo dowiecie się z zamieszczonej interaktywnej mapy oraz z aplikacji na urządzenia mobilne, które to dokładnie wskażą wam tereny objęte programem „Zanocuj w lesie”, a co najważniejsze w czasie rzeczywistym podadzą waszą lokalizację i podpowiedzą czy znajdujecie się już w odpowiednim miejscu do rozbicia noclegu.


Link do aplikacji mBDL (android) - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US

Link do aplikacji mBDL (IOS)- https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663

Aby poznać więcej szczegółów na temat zachowania się w lesie czy regulaminem programu „zanocuj w lesie” odwiedźcie stronę https://andrychow.katowice.lasy.gov.pl/program-zanocuj-w-lesie-

I pamiętajmy o najważniejszej zasadzie - w środku lasu nie znajdziesz kosza na śmieci. Weź z domu worek na odpadki i po biwakowaniu zabierz je ze sobą.

Na mapkach - tereny w naszym regionie wyznaczone przez Lasy Państwowe w ramach akcji "Zanocuj w lesie"

zanocuj w lesie

zanocuj w lesie międzybrodzie

zanocuj w lesie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 06.05.2021 10:48

a to makiełuszcz otworzył drzwi do lasu ??