reklama
reklama

Zamontowali barierki przed zamkiem. Coś to pomoże?

MAGAZYN, Wiadomości, 08.02.2023 15:36, red
Barierki są, a co z remontem?
Zamontowali barierki przed zamkiem. Coś to pomoże?
W tym tygodniu na dziedzińcu zamku w Andrychowie zamontowane zostały słupki i barierki, które mają ograniczyć ruch samochodowy w tym miejscu. Plac przed zamkiem systematycznie jest bowiem rozjeżdżany przez kierowców, którzy parkują tutaj swoje samochody.

Czy słupki pozwolą ograniczyć skalę dewastacji – zobaczymy. Na razie nie widać, aby ubywało tam samochodów.

Zamek w Andrychowie od zeszłego roku miał być remontowany, ale nic z tego nie wyszło. Gmina zrezygnowała z wielomilionowej dotacji przyznanej na remont, bo do tej nie udało się załatwić wszystkich zgód i pozwoleń, m.in. od wojewódzkiego konserwatora zabytków. A termin wykorzystania dotacji mija w tym roku.

Na razie nic się więc nie zmieni. Powoli, systematycznie budynek popada w ruinę.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oryginalnynick, 09.02.2023 10:48

Borowscy zrobili złoty interes skasowali 4i pół miliona Pan żak wasztyll ich dwunastu krasnoludków wydali publiczne pieniądze na ruinę bez dna niemając żadnego pomysłu na tę ruinę postawili barierki na tyle wam wystarczyło kasy ZA Te pieniądze można było przywrócić w Andrychowie zlikwidowaną opiekę medyczną tak duże miasto i gmina jest odcięta od pomocy lekarskiej tej niby władzy zostało jeszcze kilka miesięcy i stołeczki się skończą

Koniczynka, 09.02.2023 10:16

Bobrowscy by zbankrutowali jakby Żak z Wasztylem i swoimi radnymi tej ruiny nie kupili. Zaraz by mieli nakaz remontu a przede wszystkim zabezpieczenia ruiny bo by groziła zawaleniem, a wtedy na siłę za darmo by to chcieli oddać. A nikt normalny takiej ruiny nawet za darmo by nie wziął, raz że remont to kilkadziesiąt milionów złotych a dwa to utrzymanie tego czegoś to koszt dziesięć milionów złotych rocznie... Nikogo na to nie stać.

Koniczynka, 09.02.2023 10:15

Bobrowscy by zbankrutowali jakby Żak z Wasztylem i swoimi radnymi tej ruiny nie kupili. Zaraz by mieli nakaz remontu a przede wszystkim zabezpieczenia ruiny bo by groziła zawaleniem, a wtedy na siłę za darmo by to chcieli oddać. A nikt normalny takiej ruiny nawet za darmo by nie wziął, raz że remont to kilkadziesiąt milionów złotych a dwa to utrzymanie tego czegoś to kosz dziesięć milionów złotych rocznie... Nikogo na to nie stać.

Zakolog, 09.02.2023 10:04

@FeelFree - musimy być sprawiedliwi i przyznać, że jak Wójt obiecał Bobrowskim, iż wyrucha andrychowian na grubą kasę, to słowa dotrzymał. Hrabiom nawet nie śniło się, że z byłego folwarku jeszcze tak pokaźną rentę Tomuś im wyciśnie.

FeelFree, 09.02.2023 00:31

I tak to huczna, propagandowa obiecanka wójta pod hasłem "Spotkajmy się w pałacu" została na naszych oczach zamieniona na "#nie spotkamy się nawet na placu". Kolejne kłamstwo w przebraniu prawdy. Taka gmina. Jaki pan taki kram. Ech... Byle do wyborów, czekamy na kolejne obiecanki.

Zakolog, 08.02.2023 21:55

Nowak nawet jak złupi swoich odbiorców i uciuła te 2,4 bańki, to tłuki i tak przekażą tę kasę na Pańską Górę – czyli wlał, wylał. Ludziska zrujnują się na ogrzewanie i wszystko w piach, taki mamy model gospodarczy.

Koniczynka, 08.02.2023 20:49

A które to barany wpadły na pomysł by te barierki tam postawić????? I kto dał na to pieniądze??? Kto na tym zarobił i ile??? Kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów????

Koniczynka, 08.02.2023 20:45

To nie zamek tylko ruina Bobrowskich. Zaraz sama się zwali. Zaorać i postawić kolejny market. Miliony złotych wyrzucone w błoto. Trzeba sto milionów na remont a potem dziesięć milionów złotych rocznie na utrzymanie tego czegoś. Żak z Wasztylem to będzie utrzymywał i jego radni, którzy głosowali by kupić tą ruinę. Tylko po co???

Zakolog, 08.02.2023 19:02

To jest dobry moment, aby spytać tę grupę czternastu radnych, głosujących za odpłatnym nabyciem pałacu, po co Gmina wydała 4,25 miliona plus oprocentowanie wg. stopy redyskonta weksli ? Zapewne każdy Radny ma własną argumentację i do czasu kolejnych wyborów samorządowych ją ujawni !