reklama

Wyjaśniamy sprawę śmigłowca, który od kilku dni krąży nad Andrychowem i okolicami

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.11.2019 19:15, red
Skontaktował się z nami pilot.
Wyjaśniamy sprawę śmigłowca, który od kilku dni krąży nad Andrychowem i okolicami

W niedzielę (24.11) pisaliśmy o śmigłowcu, który - delikatnie rzecz ujmując - wykonywał bardzo ryzykowne loty nad Zagórnikiem i okolicami. Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili do nas i na policję. W poniedziałek ten sam śmigłowiec również krążył nad gminą Andrychów.

Sprawa została wyjaśniona. W poniedziałek zadzwonił do nas pilot śmigłowca i powiedział o co chodzi. Wcześniej w tej sprawie rozmawiał również z policją, która przyjęła mnóstwo zgłoszeń od mieszkańców o tych lotach.

O co chodzi? Śmigłowiec należy do firmy HELIPOLAND.com z Bielska-Białej. Na zlecenie Taurona firma ta wykonuje obecnie tzw. inspekcję linii energetycznych w okolicach Andrychowa, sprawdzając czy wszystko jest w porządku. Stąd te loty blisko zabudowań, nisko nad domami i ulicami i czasami nawet bardzo niebezpieczne manewry. Pilot zapewnia nas jednak, że są one niezbędne, aby dobrze wykonać wszystkie pomiary.

- W Polsce są tylko 2-3 firmy, która posiadają uprawienia do wykonywana inspekcji sieci energetycznych. Rzeczywiście, z perspektywy ziemi może to wygląda niebezpiecznie, ale sytuacja jest pod kontrolą. Musimy wykonać swoją pracę i mamy wszystkie niezbędne pozwolenia na wykonywania takich lotów - mówi nam pilot.

Przekazuje nam informacje, że w najbliższych dniach jeszcze będzie krążył nad gminą Andrychów, bo trochę pracy musi tu jeszcze wykonać. To powinno uspokoić mieszkańców.

Tak sytuacja wygląda z perspektywy pilota.


foto: helipoland.com

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rzycon, 26.11.2019 19:14

Bonk masz coś do ludzi ze wsi?