Iskrzy pomiędzy zarządem klubu a burmistrzem

, Polityka, Wiadomości, 25.11.2019 18:30, red
Iskrzy pomiędzy zarządem klubu a burmistrzem
Kilka dni temu przedstawiliśmy plan inwestycyjny gminy Kęty na 2020 rok.


Działacze TS Hejnał Kęty mają za złe władzom miasta, że planują przekazać zbyt małe pieniądze na modernizację obiektu przy ulicy Sobieskiego. Choć obietnice były zupełnie inne...

"Kwota jaka w roku 2020 zostanie przeznaczona na modernizację naszego obiektu to 120.000 zł. Należy zadać sobie pytanie czy ta szalona kwota pozwoli na choć cząstkowa modernizację obiektu. Powoli zbliża się 100- lecie Naszego Klubu. Mieliśmy jako zarząd zapewnienie że na tę rocznicę dostaniemy do dyspozycji nowy obiekt a przynajmniej jego większą część.
Szanowni Kibice jeśli zarząd klubu nie pozyska środków to prawdopodobnie bedziemy musieli zamknąć do użytku naszą zasłużoną trybunę która jest w stanie katastrofalnym. Przeciekajacy dach, spruchniale siedzenia oto jaki komfort może zaproponować naszym kibicom na wiosnę. A przecież nasi seniorzy walczą o upragniony awans. Awans wyczekiwany od dawna" -
napisał zarządTS Hejnał Kęty, zaznaczając później że pisze to w trosce o przyszłość klubu, a nie po to, aby atakować burmistrza czy urząd.
Niemniej zaatakowany burmistrz Krzysztof Klęczar zajął stanowisko:

- Kilkukrotnie w ostatnim czasie informowałem o planach inwestycyjnych Gminy w zakresie obiektu TSH. Między innymi kilka tygodni temu na spotkaniu w jednej z kęckich restauracji. Mówiłem wyraźnie: Gmina wyłoniła już projektanta dla obiektu, przyszły rok to czas na wykonanie projektu technicznego, uzyskanie pozwoleń,uzgodnienia z rozmaitymi instytucjami, m.in PZPN oraz aplikowanie o środki finansowe. Rozpoczęcie prac to rok 2021, o czym jasno i wyraźnie poinformowałem. To tyle trwa, i to nie jest wina Gminy. Takie są po prostu przepisy i realia - poinformował burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.


Dodał, że przed gminą "bardzo trudny czas. Dla wszystkich samorządów. Wzrosną podatki i opłaty, Gmina ograniczy dotacje, wydatki bieżące ograniczymy o kilka milionów złotych. Nie z naszej winy, w budżecie zabraknie kilku milionów złotych, a mimo tego nie zdecydowałem się usuwać zadania związanego z rewitalizacją Hejnału. Szkoda, że Zarząd tego nie zauważa." - pisze burmistrz..

Jest zdziwiony atakiem na jego osobę. Narzeka też, że relacje klubu z władzami miasta są złe, a wina leży po stronie klubu.

(...) Wszystkie pozostałe kluby sportowe chętnie zapraszają nas na organizowane turnieje, zawody, wydarzenia. Tego wymaga kultura. Niech Zarząd TS Hejnał odpowie, ile zaproszeń do Urzędu wystosował w ostatnich latach? Prawda jest taka, że o wydarzeniach "Hejnału" dowiaduję się z mediów. Że się odbyły...

(...) "Gdy Zarząd TS Hejnał coś potrzebuje, zna mój telefon, potrafi przyjść po wsparcie w utrzymaniu obiektu, po pomoc prawnika, po prawo korzystania z "powierzchni reklamowej"... Ale gdy trzeba zapytać o budżet na rok 2020, lepiej bez słowa rozmowy apelować do kibiców na fb. Zgoda, tak wybraliście"

(...) "Burmistrzem czy prezesem klubu się bywa, człowiekiem się jest. Szanowny Zarządzie, TS Hejnał miał w Urzędzie wielkiego sympatyka i zwolennika. Sympatia w sercu pozostanie na zawsze..." - skomentował burmistrz Kęt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 26.11.2019 08:00

Jednej rzeczy nie rozumiem .Olbrzymie środki pieniężne przeznacza się na uruchomienie w rynku "klubokawiarni" ,której popularność można tylko szacować , a remont obiektu który już funkcjonuje i co mecz gości setki kibiców , jest delikatnie mówiąc w powijakach.Którego część tzw.trybuna ,raczej nie nadaje się do bezpiecznego użytku . Zapraszamy szanownych redaktorów z kamerką ,na niezapowiedzianą wizytę !