reklama

We wtorek rozpoczną się szczepienia w powiecie wadowickim [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.12.2020 09:00, PG
Ile osób wyraziło chęć zaszczepienia przeciw covid-19?
We wtorek rozpoczną się szczepienia w powiecie wadowickim [AKTUALIZACJA]

We wtorek (29.12.) w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach rozpoczną się szczepienia przeciwko covid-19. Pierwszą osobą zaszczepioną w Małopolsce była pani Krystyna - pielęgniarka ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Do szpitala w Wadowicach ma na razie wpłynąć około 70 dawek. Jak poinformowała nas dyrektor ZZOZ Wadowice Barbara Bulanowska, póki co ponad 200 pracowników szpitala (wszystkich jest prawie 600) zgłosiło się do szczepień.

W sumie w powiecie wadowickim taką chęć wyraziło 600 pracowników służby zdrowia, przychodni, aptek itp.

Można by pomyśleć, że to mało. Ale jak przekonuje nas dyrektor Bulanowska, pracownicy są pozytywnie nastawieni do szczepień, a to jest dopiero pierwsza transza. Wielu pracowników już przechorowało koronawirusa, część jest na kwarantannach lub na urlopach. Najpierw zaszczepieni zostaną pracownicy najbardziej narażeni, czyli zespoły z oddziałów covidowych czy SOR.

W kraju szczepienia ruszyły w niedzielę. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia.


AKTUALIZACJA: Niestety szczepionki nie dotarły jeszcze do szpitala. Jak przekazuje nam szpital, być może będą w najbliższy poniedziałek.

foto: MUW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 29.12.2020 09:23

https://www.mp.pl/pacjent/szczepienia/aktualnosci/255289,kwestie-medyczne-dotyczace-szczepienia-przeciwko-covid-19

Burakz wiejskiej , 28.12.2020 23:10

Oj jak wspaniale nie mogę się doczekać chętnie zapłacę komuś kto mi odstąpi wezmę od razu 3 dawki

Zakolog, 28.12.2020 21:19

@Jan Borysewicz - Najbardziej tajnym z tajnych składników szczepionek są osłonki synaptyczne, abortowane z istoty szarej mózgów kleryków, bezpośrednio przed ich wyświęceniem.