reklama
reklama

Dwie duże inwestycje na Skawie

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 27.12.2020 13:30,
Ponad 5 mln zł dotacji z budżetu państwa na sportowe inwestycje.
Dwie duże inwestycje na Skawie

Jak informuje wadowicki magistrat, na terenie boiska treningowego Skawy Wadowice powstanie pierwsze w powiecie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o wymiarach 105 x 68 metrów, zgodnymi z wymogami FIFA. Koszt to 3,6 mln zł.

- Boisko, jako jedyne w Małopolsce Zachodniej, wyposażone będzie w profesjonalny system nawierzchni IV generacji, tzw. „bezzasypowej”, pozwalający na użytkowanie o każdej porze roku i wykazujący większą odporność na zużycie, przy jednoczesnych niskich kosztach pielęgnacji. Przy obiekcie powstanie trybuna, planowana jest również budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego, a całość będzie ogrodzona i kompleksowo oświetlona - czytamy w komunikacie magistratu.

Z kolei 2 mln zł przeznaczone zostaną na pierwszy etap budowy wielofunkcyjnego budynku z halą widowiskowo-sportową Arena Wadowice, olimpijskim torem kolarskim BMX oraz parkingiem Park&Ride. Etap ten obejmuje wykonanie kompleksowego projektu wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i zgłoszeń.

Ta inwestycja ma powstać w okolicach stadionu. Planowana hala na ok. 1000 miejsc przeznaczona będzie m.in. na organizację wydarzeń sportowych i koncertów, targów wystawienniczych i innych. Hala ma zawierać boiska wielofunkcyjne, salę treningową, część gastronomiczną, konferencyjną, szatnie, zaplecze sanitarne i techniczne. Budynek ma stanowić jedyne w Polsce centrum przygotowań olimpijskich BMX z pełnowymiarowym torem BMX oraz trybuną zewnętrzną wkomponowaną w formę Areny.

źródło: UM Wadowice

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 27.12.2020 17:44

I hala.https://www.mamnewsa.pl/magazyn/tak-bedzie-wygladala-hala-sportowa-ktora-ma-powstac-za-kilka-lat-w-andrychowie

Skalpel, 27.12.2020 17:43

A w Andrychowie stadion dalej czeka.https://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/co-dalej-z-remontem-stadionu-foto-

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama