reklama

W czwartek w południe zaćmienie słońca

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.06.2021 08:05,
Raz na kilka lat takie zjawisko.
W czwartek w południe zaćmienie słońca
W czwartek (10.06) około południa będzie można oglądać zaćmienie słońca. Niestety, tylko częściowe. Zaćmienie będzie można obserwować również w Polsce, ale akurat na południu Polski w najmniejszym zakresie. Np. w Krakowie część słońca zakryta przez Księżyc będzie najmniejsza, osiągając w maksimum około 0,14.

W Polsce najwcześniej zjawisko rozpocznie się w północno-zachodniej części - o godzinie 11.38. Natomiast najpóźniej, bo dopiero chwilę po 12.00, w Bieszczadach.

Ale uwaga - przy obserwacji tego typu zjawiska trzeba zachować ostrożność. Absolutnie nie wolno patrzeć na słońce przy pomocy lornetki, aparatu czy teleskopu, jeśli nie są one wyposażone w odpowiednie filtry – grozi to uszkodzeniem lub utratą wzroku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy