reklama
reklama

Utrudnienia w ruchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-17 kwietnia

MAGAZYN, Wiadomości, 08.04.2022 09:10,
Od niedzieli rozpoczynają się uroczystości Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Utrudnienia w ruchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-17 kwietnia

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w dniach od 10 do 17 kwietnia 2022 roku na terenie Sanktuarium OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

Zobacz program odpustu: Wielki Tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej

W związku z tym policja informuje, że w dniach:

- 10 kwietnia 2022 roku (Niedziela Palmowa) w godzinach od 13:00 do 17:00
- 14 kwietnia 2022 roku (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00
- 15 kwietnia 2022 roku (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00

wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.


W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.
Ruch kołowy na drogach powiatowych:
- w dniu 10 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów ,
- w dniu 14 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
- w dniu 15 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,

zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego.
Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.
Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru OO. Bernardynów z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach w miejscowości Brody i na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

- informuje policja.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy