reklama
reklama

Uczniowie wracają do szkół, skrócona nauka zdalna

MAGAZYN, Wiadomości, 09.02.2022 12:48, red
Rząd luzuje obostrzenia.
Uczniowie wracają do szkół, skrócona nauka zdalna
Po świętach do szkół wrócili tylko uczniowie tylko klas I - IV szkół podstawowych. Pozostali mają naukę zdalną, która miała potrwać do 25 lutego. Ale to już nieaktualne.

Podczas konferencji prasowej w środę (9.02) minister edukacji Przemysława Czarnek poinformował, że uczniowie pozostałych klas wrócą do nauki w szkołach w poniedziałek 21 lutego, czyli o tydzień wcześniej niż planowano.

Podczas konferencji minister Adam Niedzielski ogłosił, że za nami jest już apogeum piątej fali koronawirusa. Obserwowany jest spadek liczby zleceń na testy i nowych zakażeń covid-19. Spada także liczba hospitalizacji. Zdaniem ministra jest to już tendencja stała. Dlatego w skali całego kraju poprawia się sytuacja w szpitalach. Dlatego zdecydowano, że do systemu przywróconych zostanie ok. 5000 łóżek szpitalnych, które ostatnio zarezerwowane były dla pacjentów z covid-19.

Zdecydowano również, że od 15 lutego izolacja osoby zakażonej covid-19 będzie trwała 7 dni, a nie 10 dni jak to jest obecnie. Od 15 lutego kwarantanna dla współdomowników będzie trwała tylko w czasie izolacji osoby zakażonej.

Zniesiona zostanie również kwarantanna z kontaktu z chorym, czyli np. jeśli ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nie trafi na kwarantannę.


grafika: Ministerstwo Zdrowia
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.02.2022 02:12

https://plus.gazetakrakowska.pl/przez-wiele-miesiecy-slyszelismy-ze-dzieci-na-covid-nie-choruja-lub-choruja-lagodnie-skoro-tak-to-po-co-je-szczepic-i-czy-to/ar/c14-16018923