reklama

Płoną kosze na śmieci. Dlaczego?

Na sygnale, Wiadomości, 09.02.2022 12:25, eł

Z powodu takich zdarzeń wójt zaapelował do mieszkańców.

Płoną kosze na śmieci. Dlaczego?

Tej zimy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lanckoronie już dwa razy gasili w swojej miejscowości płonące… uliczne kosze na śmieci. Skąd wziął się ogień w kubłach? Wbrew pozorom nie z powodu wrzucanych do nich tlących się niedopałków papierosów, choć zazwyczaj to one są przyczyną tego typu pożarów.

Jak się okazało, ktoś wysypał do koszy gorący popiół. W związku z tym wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wystosował apel do mieszkańców, w którym przypomina, jak należy postępować z zawartością popielników. „Zimny popiół spakowany osobno w czarne worki można oddać jako odpad komunalny przy każdorazowej zbiórce śmieci przez Gminny Zakład Budżetowy” – podkreśla włodarz gminy.

Foto: OSP w Lanckoronie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy