reklama
reklama

Szkoła zamknięta z powodu koronawirusa

MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.10.2020 16:20, DK
Kolejna szkoła ma problem z koronawirusem.
Szkoła zamknięta z powodu koronawirusa
Tym razem przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w placówce w Podolszu w gminie Zator.

Jak przekazał nam burmistrz gminy Zator Mariusz Makuch, decyzją sanepidu szkoła i przedszkole w Podolszu zostały zamknięte są do piątku, 16 października.

Uczniowie mają nauczanie w sposób zdalny.


Są też dobre wiadomości - z Przychodni Zdrowia Zatorze, która niedawno została zamknięta dla bezpośredniej obsługi pacjentów. Ponownie jest otwarta, choć pod pewnymi warunkami.

- W związku z uzyskaniem ujemnych wyników testów w kierunku obecności wirusa Sars-CoV-2 u pracowników Przychodni Zator od dnia 12.10.2020 r. (poniedziałek) ponownie uruchomiony zostaje kontakt osobisty z personelem - informuje zatorska przychodnia.

Jednocześnie z powodu kwarantanny części personelu zawieszone zostają usługi w zakresie:

  • położnej środowiskowej,
  • punktu pobrań badań laboratoryjnych w przychodni,
  • usług pielęgniarki szkolnej,
  • bilansów i obowiązkowych szczepień u dzieci i młodzieży,

Nadal obowiązuje system teleporad, podczas których personel medyczny decyduje o konieczności osobistej wizyty pacjenta w przychodni.

(W związku ze zgłaszanymi problemami technicznymi kontaktu lekarzy podczas teleporad w sieci telefonii komórkowej – częste niezgłaszanie się pacjentów, przekierowania na pocztę głosową, blokada numerów zastrzeżonych – proszę o weryfikacje podanych numerów telefonów, zdjęcie blokady numerów zastrzeżonych, sprawdzanie zasięgu własnych telefonów w czasie +/- 30 min zaplanowanych terminów teleporad.

Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia teleporada zostaje anulowana po podjęciu co najmniej trzykrotnej próby kontaktu z pacjentem, w odstępie nie krótszym niż 5 minut.)

- czytamy w komunikacie
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Saturn, 12.10.2020 23:01

Mam pytanie: jak w pewnym wieku wejść na czwarte piętro w maseczce?