reklama
reklama

Strażak przeszedł pionierski zabieg przeszczepu płuc po covidzie

MAGAZYN, Wiadomości, 28.06.2021 19:30, PG
Tomek Kożuch to strażak zawodowy, na co dzień pracujący w PSP Wadowice, ale też udzielający się aktywnie w OSP Włosienica (powiat oświęcimski), skąd pochodzi.
Strażak przeszedł pionierski zabieg przeszczepu płuc po covidzie

We wrześniu zeszłego uległ zakażeniu koronawirusem. Ciężki przebieg oraz powikłania spowodowały bardzo duże zmiany w płucach. Tomasz przeszedł operację przeszczepu płuc Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. To była druga transplantacja u pacjenta po ciężkim przebiegu covid-19 w Polsce.

Jego przyjaciele ze straży zorganizowali zbiórkę krwi, dzięki której zebrano setki litrów ratującej życie krwi dla Tomka i innych potrzebujących.

W grudniu 2020 roku Tomek wrócił do domu i odwiedził kolegów w straży. Teraz o swoich przeżyciach opowiada w programie „Dzień Dobry TVN” w telewizji TVN. Nagranie można zobaczyć tutaj: Strażak otrzymał nowe płuca. "Panie Tomku, chyba aniołowie nad Panem czuwają

foto: screen DDTVN

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy