reklama
reklama

Skargi na nocną opiekę lekarską

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 28.10.2021 16:20, red
Kto za to odpowiada?
Skargi na nocną opiekę lekarską
W ostatnim czasie mieszkańcy Kęt i okolic skarżą się na działalność tzw. nocnej, weekendowej i świątecznej opieki lekarskiej w budynku Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kętach.

Władze Kęt poinformowały właśnie, że to nie kęcki GZOZ jest odpowiedzialny za świadczenie tych usług. Decyzją dyrekcji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, od 1 października 2021 r. nocną i świąteczną opiekę medyczną sprawuje firma OPC z Krakowa., która wyłoniona została w drodze konkursu.

Okazuje się, że lekarz nie zawsze jest obecny na dyżurze....

- To absolutnie niedopuszczalna sytuacja, ponieważ w umowie z tą firmą mamy zagwarantowaną nocną i świąteczną opiekę medyczną dla pacjentów z Kęt i zapewniam, że ta opieka będzie – wyjaśnia Magdalena Foks, Zastępca Dyrektora ds. Personalno- Organizacyjnych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. – Osobiście przeprowadziłam inspekcję w budynku GZOZ w Kętach podczas gdy miała być pełniona nocna opieka lekarza i niestety lekarza nie zastałam. W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy natychmiastowe działania wyjaśniające tę sprawę, jednak firma świadcząca opiekę w nocy i w święta zapewniła nas, że to był jednorazowy przypadek losowy. We wtorek (26.10.2021 r. – przyp. red.) odbyło się spotkanie z przedstawicielami krakowskiej firmy i otrzymaliśmy zapewnienie, że to się nigdy więcej nie powtórzy – wyjaśnia Magdalena Foks.

Urząd Gminy Kęty apeluje
- W imieniu dyrekcji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu apelujemy do wszystkich mieszkańców, by zgłaszali każdy przypadek, gdy nie zastaną lekarza dyżurującego w budynku GZOZ w nocy i w święta. Pacjenci proszeni są o bezpośredni kontakt z Biurem Zarządu OPC spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kraków sp. k. pod numer telefonu 12 430 22 08

- czytamy na stronie UG Kęty.
źródło: UG Kęty
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 28.10.2021 17:57

Andrychowianie nie narzekają.