reklama

Najstarszy sklepik w tej części Andrychowa przeszedł właśnie do historii

Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2021 14:00, red
- Kawał historii naszego osiedla - mówią nam jeden z mieszkańców.
Najstarszy sklepik w tej części Andrychowa przeszedł właśnie do historii
Przy okazji remontu na osiedlu Olszyny w Andrychowie w czwartek (28.10) wyburzony został drewniany barak, który od kilku do niczego nie był wykorzystywany i raczej stanowił antywizytówkę okolicy.

A w dawnych czasach, kiedy w Andrychowie nie było jeszcze supermarketów i innych większych sklepów, był to jedyny sklep spożywczy na osiedlu Olszyny.

- Kawał historii naszego osiedla. Po zakupy tam ludzie stali kiedyś w kolejkach - mówi mieszkaniec Olszyn.

W ostatnich latach rynek handlowych w Andrychowie zmienił się nie do poznania. Mieszkańców Andrychowa ubywa (jest ich już poniżej 20 tys. osób), a marketów, supermarketów cały czas przybywa. Tylko w najbliższych miesiącach uruchomione zostaną kolejne - Dino przy ul. Żwirki i Wigury w Andrychowie, Biedronka w Inwałdzie (obok zajazdu "Złota Rybka"), a przy ulicy Biała Droga w Andrychowie za miesiąc otwarty zostanie handlowy gigant, jakim jest Galeria Andrychów z 38 placówkami handlowymi.

A kiedyś ludzie robili zakupy w takich, jak ten zrównany właśnie z ziemią, barak przy ulicy Olszyny.


foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 28.10.2021 21:54

Nazywało się to kiosk i miało swój urok.Taki sentymentalny ten na Olszynach stał odkąd pamietam .Były jeszcze na Tkackiej,Beskidzkiej,na Dąbrowskiego,w Sułkowicach

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 28.10.2021 15:40

burzyć póki konserwator zabytków się nie zainteresuje