reklama

Rodzinne Ogródki Działkowe Pańska Góra w gronie najlepszych w Polsce!

MAGAZYN, Wiadomości, 04.10.2022 16:10, DK
Rodzinne Ogródki Działkowe na Pańskiej Górze w Andrychowie brylują w kraju.
Rodzinne Ogródki Działkowe Pańska Góra w gronie najlepszych w Polsce!

Jubileusz 40-lecia Polskiego Związku Działkowców okazał się wyjątkowo pomyślny dla Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra w Andrychowie. ROD Pańska Góra zostały wyróżnienie za całokształt działalności. Prezes Jacek Sabuda odebrał 5000 zł oraz dyplom.

ROD Pańska Góra istnieje już 36 lat. W ciągu tego czasu działkowcy sami sfinansowali i wykonali ponad dwukilometrowe ogrodzenie, osiem bram, drogi wewnętrzne i zadbali o dopływ prądu. Dziś jest tutaj 295 działek, o łącznej powierzchni prawie 14 hektarów.

Nowy prezes prężnie rozwija ogród, który jest otwarty na lokalną społeczność i współpracę z instytucjami w regionie. Od pewnego czasu, wspólnie z andrychowskimi harcerzami prowadzą akcje proekologiczne m.in. stawiania budek dla ptaków, oraz ochrona pszczół i owadów zapylających.

Zobaczcie video z okazji 35-lecia funkcjonowania ROD Pańska Góra. Warto zobaczyć i przekonać się na własne oczy jak piękny jest to ogród.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy