Pochodzący z gminy Andrychów ratownik walczy o prestiżowe wyróżnienie. Trwa głosowanie

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.01.2018 19:45, red
Wśród nominowanych jest pochodzący z Targanic k. Andrychowa Tomasz Sanak.
Pochodzący z gminy Andrychów ratownik walczy o prestiżowe wyróżnienie. Trwa głosowanie
Branżowe pismo „Polska Zbrojna” po raz 24. przyzna w tym roku swoje nagrody – Buzdygany. - To wyróżnienia przyznawane osobom nietuzinkowym, promującym śmiałe myślenie, odwagę w prezentowaniu poglądów i kształtującym nowoczesny wizerunek wojska. Wśród dotychczasowych laureatów są najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, zasłużeni żołnierze, znani politycy i osobistości życia publicznego - informują organizatorzy konkursu.

O przyznaniu jednego z wyróżnień zdecydują Czytelnicy. Wśród nominowanych jest pochodzący z Targanic k. Andrychowa Tomasz Sanak.

37-letni Tomasz Sanak od wielu lat jest instruktorem zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych oraz ratownictwa taktycznego. Trzykrotnie uczestniczył w misjach polskich żołnierzy w Afganistanie, zabezpieczając tam pod względem medycznym polskich i nie tylko wojskowych. W sumie w Afganistanie spędził 2 lata.

Obecnie pracuje w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szerzy wiedzę o medycynie polowej prowadząc zajęcia dla przyszłych lekarzy i ratowników. Jest też specjalistą z zakresu leczenia głębokiej hipotermii.

Głosowanie trwa do 23 stycznia, a głosować można pod adresem: www.olska-zbrojna.pl/home/articleshow/24517?t=Buzdygan-Internautow-glosowanie

foto: Archiwum prywatne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy