Po incydencie w szkole. Uczniowie dostali karty dostępu

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.02.2019 18:01, red

Kolejna szkoła w gminie Andrychów wprowadziła karty dostępu, z których uczniowie muszą korzystać aby wejść na teren placówki.


Po incydencie w szkole. Uczniowie dostali karty dostępu

Od 1 lutego wszyscy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie korzystają z kart dostępu. W ten sposób dyrekcja placówki poprawia bezpieczeństwo na terenie tej szkoły. Wszystko z powodu incydentu do którego doszło na przełomie roku.

Do szkoły wszedł wtedy mężczyzna, który miał przy sobie nóż. Jeden z nauczycieli zauważył tę sytuację i zareagował. Nikomu nic się nie stało.

Dyrekcja postanowiła wyciągnąć wnioski. Aby poprawić bezpieczeństwo na terenie placówki i uniemożliwić wejście do szkoły nieznanym osobom, od lutego uczniowie wchodzą do placówki wykorzystując w tym celu specjalne indywidualne karty dostępu. Jeśli do szkoły chce wejść np. rodzic musi kontaktować się z sekretariatem za pomocą domofonu.

To już kolejna szkoła na terenie gminy Andrychów, która wprowadziła dla uczniów karty dostępu. Od kilku lat posiadają już je uczniowie wielu szkół podstawowych.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

-JOE-, 02.02.2019 06:23

Keson to może zamiast kart pies, bramki i ochrona działająca jak straż graniczna na lotnisku. Jak ktoś bardzo chce coś zrobić to i jak by był pilnowany to tak to zrobi.

Keson, 02.02.2019 05:31

A czy dyrekcja wzieła pod uwagę, że ktoś karte znajdzie na ulicy i to wykorzysta, albo uczen wejdzie z nożem do szkoły ???? hmmm warto pomyśleć