reklama

Paraliż na drogach

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 17.01.2022 15:05,
Po śnieżnej nawałnicy w poniedziałkowe popołudnie wiele dróg zostało zablokowanych.
Paraliż na drogach
W poniedziałek ok. godz. 15 większość dróg przypomina lodowisko. Praktycznie zablokowany jest przejazd przez Andrychów ul. Krakowską. Ogromny korek także na ul. Przemysłowej, Batorego czy Szewskiej.

-- Masakryczny korek Inwałdu do Andrychowa. 25-30 minut trzeba stać jak nic - informuje nas pani Elżbierta.

Sytuacja w centrum Andrychowa zaczęła się poprawiać dopiero w momencie, gdy ruchem zaczęli kierować policjanci.

Potężny korek na DK52 w Bulowicach, gdzie ciężarówki nie mogą wyjechać na wzniesienie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 18.01.2022 15:13

zaspaly, znowu mniej na droge wyjechaly, firmy od odsniezania zaoszczedzily i kto im cos zrobi :D NIKT :D dlatego nie podpisywac umowy wczesniej, tylko placic za kazdy miesiac za wykonana prace :)

FeelFree, 18.01.2022 09:28

Z odśnieżaniem dróg to jest chyba jak z firmami ubezpieczeniowymi... wszystko jest OK póki wpłacamy pieniążki... gorzej jak trzeba wywiązać się ze zobowiązań. Wtedy zaczynają się trudności z uzyskaniem tego za co WCZEŚNIEJ już zapłaciliśmy. Ubezpieczyciele wynajdują różne powody aby nie wypłacić odszkodowania, powszechnie próbują je zaniżyć (co im szkodzi spróbować...). A firmy odśnieżające "zaskakuje zima" - nawet w połowie stycznia. Każda "zaoszczędzona" w ten sposób złotówka powiększa zysk tych firm. I wracając do Twojego ulubionego tematu. Tak też działa w Polsce Podstawowa Opieka Zdrowotna. Te firmy również dostają pieniążki z góry wg stawki kapitacyjnej, a potem z nich wydają na nasze badania, leczenie. Więc każda "zaoszczędzona" złotówka... Teoretycznie te systemy są dobre, w praktyce sprawdzają się różnie. Bo po pierwsze z różnym poziomem uczciwości w stosunku do realnych kosztów ustalane są stawki. A po drugie różny jest poziom uczciwości gdy z tych środków zachodzi konieczność uzyskania dóbr pomniejszających zyski wykonawcy. W utopijnym modelu społeczeństwa wszyscy są uczciwi i system działa idealnie. W realności ludzkie osobowości, w tym poziom uczciwości oraz rozumu rozkłada się wg jakiejś krzywej, być może jest to krzywa Gaussa. Jak mawia porzekadło: złego kościół nie naprawi, dobrego karczma nie zepsuje? Ciekawe co na to cytujący źródło naukowe @Zakolog ? P.S. NIE GŁOSUJĘ NA ŻAKA I JEGO RADNYCH !!!

oshin22, 18.01.2022 06:14

Teraz powinna iść głęboka fala dymisji rozpocząwszy na od ZGK poprzez p. Lachendro --> Łukasz - drogi w S-cach dziś rano wołały po pomstę (o sól i piasek ;-) ) a na urzędzie skończywszy. Wiem, wiem - marzenia - ale już niedługo - NIE GŁOSUJĘ NA ŻAKA!

maxymilian20, 17.01.2022 18:52

Znowu służby drogowe zaspały