reklama

Pan Stefan z Andrychowa świętuje setne urodziny!

MAGAZYN, Wiadomości, 29.11.2023 13:00,
- Dobrze się czuję, czuwa nade mną Matka Boska, do której się modlę. Brakuje mi jednak żony. Była taka wspaniała… - powiedział jubilat.
Pan Stefan z Andrychowa świętuje setne urodziny!
Setne urodziny obchodzi właśnie Stefan Ramza z Andrychowa. Z tej okazji odwiedzili go Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, któremu towarzyszyła Sekretarz Gminy - Grażyna Łoboda.
Przyjechali z życzeniami od władz samorządowych, wojewody i premiera, wielkim koszem z kwiatami oraz upominkiem.

Z informacji na stronie UM Andrychów dowiadujemy się, że pan Stefan urodził się w Choczni.

- Nie miał łatwej młodości. Podczas okupacji hitlerowskiej został zesłany do Niemiec. Pracował przy budowach w obozie koncentracyjny w Dachau. Był żołnierzem AK oraz służył w wojskach alianckich. Po powrocie do Polski osiadł z żoną Teklą w Choczni. Pani Tekla zajęła się gospodarstwem, a Pan Stefan zatrudnił się do pracy biurowej w WSW. Po sprzedaży domu Państwo Ramza przenieśli się do Andrychowa – 20 lat temu. Będąc na emeryturze senior pomagał znajomym w pracach budowlanych. Udzielał się także w pracach przy budowie Kościoła św. Stanisława BM w Andrychowie. Wspólnie z żoną byli szczęśliwym małżeństwem przez 72 lata. Pani Tekla odeszła w 2021 roku w wieku 96 lat. Pan Stefan wstaje codziennie ok. 5-6 rano, bo ja mówi „szkoda mu dnia”. Na zakupy, do apteki, do Kościoła chodzi sam – informuje UM Andrychów.

- Dobrze się czuję, czuwa nade mną Matka Boska, do której się modlę. Brakuje mi jednak żony. Była taka wspaniała… - powiedział jubilat.źródło: UM Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy