Olbrzymie drzewa poszły pod topór

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.01.2020 11:30, red
W Andrychowie i okolicach na szeroką skalę prowadzona jest wycinka drzew.
Olbrzymie drzewa poszły pod topór

Drzewa wycinane są wzdłuż torów kolejowych. Sprawa wzbudza kontrowersje zwłaszcza w niektórych miejscach – np. w rejonie pomnika Grunwaldzkiego w Andrychowie, gdzie obok torów znajduje się mały park, jest boisko, ławki, siłownia plenerowa. Do tej pory w upalne dni mieszkańcy mogli tutaj liczyć na ochłodę w cieniu wielkich drzew.

Teraz to się zmieni, bo drzewa zostały wycięte. Cienia nie będzie.

Z drugiej strony wielkie drzewa to też wielki problem – zwłaszcza w czasie wichur. Zdarza się, że gałęzie spadają na drogę i tory kolejowe, powodując zagrożenie dla przejeżdżających samochodów i pociągów.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 28.01.2020 19:23

barte - daj sobie już spokój z tą polityką. Bardzo dobrze pamiętam rządy proniemieckiej Platformy i w tym czasie drzewa też były wycinane. Za rządów postkomuny również. Taki jest trend niestety.

barte, 28.01.2020 18:57

Kamieni kupa masz racje ale pkp podlega pod pis a oni znani są z niszczenia i robienia wszystkiego bez sensu

kamieni.kupa, 28.01.2020 13:46

Ja rozumiem, bezpieczeństwo wzdłuż torowisk jest ważne, ale to co widzę w Andrychowie to bezmyślne wyżynanie wszystkiego jak leci. Za chwilę w Andrychowie nie będzie choćby jednego miejsca dającego cień. To, co się dzieje od jakiegoś czasu na osiedlach to karczowanie a potem betonowanie. Myślą, że jak posadzą kilka tak zwanych "drzew ozdobnych" to w jakiś sposób zrekompensują ludziom tą masową wycinkę. Szedłem ostatnio żwirówką i nie mogłem poznać tego miejsca. Oczywiście jestem za usuwaniem niebezpiecznych starych drzew, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem bezmyślnego karczowania naszego miasta.

kłamnewsa, 28.01.2020 13:32

Kolej nie jest od sadzenia drzew tylko od ich wycinania, od hałasowania i trąbienia po nocach, od rozjeżdżania kierowców samochodów i pieszych którzy wjeżdżają lub wchodzą pod niego, od stwarzania zagrożenia w ruchu lądowym, od łatwiejszego rozprzestrzeniania epidemii chińskiej grypy. Ogólnie kolej jest od siania paniki wśród półgłówków.

krl13, 28.01.2020 12:42

To doszukiwanie się wszędzie polityki zakrawa na paranoję. Pozostaje współczuć autorowi poniższego komentarza. A co do tego przepisu o wycince to strasznie nieprecyzyjny, pod topór idą drzewa, wszystkie, nawet te niewielkie, nie stwarzające żadnego zagrożenia. Nie wspominając o tym, że kolej powinna za to nasadzać drzew gdzie indziej.

JerzyO, 28.01.2020 12:35

Są drzewa źle , wycięto drzewa źle . O co chodzi terenowemu przyczółkówi GW w POstaci MN? Sianie fermentu to wasze zadanie?