reklama
reklama

Ograniczenia dla turystów na popularnym szlaku

MAGAZYN, Wiadomości, 04.07.2022 12:00, red
Wszystko dlatego, że niektórzy turyści schodzą ze szlaku i zadeptują wyjątkowo cenne siedliska i gatunki roślin.
Ograniczenia dla turystów na popularnym szlaku

Babiogórski Park Narodowy informuje, że w ostatnim czasie na Babiej Górze pojawiły się fladry, która ograniczają turystom możliwość wyjścia poza szlak.

- Mają one za zadanie zwracać uwagę turystów, by trzymali się wytyczonych szlaków oraz chronić przed wydeptywaniem przestrzenie znajdujące się w ich otoczeniu na których są wyjątkowo cenne siedliska i gatunki - informuje kierownictwo Babiogórskiego Parku Narodowego.

Leśnicy zwracają uwagę, że cenne przyrodniczo okazy roślin po zadeptaniu przez turystów, bardzo długo się regenerują, a zdarza się, że już nie wystarają ponownie.

- Bardzo ważny jest fakt iż zajmują one mały areał, zaś ich regeneracja po intensywnym wydeptywaniu jest niestety powolna. Wszystkie te niewielkie roślinki wzrastają w trudnych górskich warunkach. Uszanujmy ich wysiłek życiowy aby utrzymać się przy życiu. Łany muraw nie tknięte naszymi butami, stanowią dla oka turysty miły widok, który powinien trwać jak najdłużej - informuje Babiogórski Park Narodowy

foto: R. Kuś
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy