reklama

Nowe ostrzeżenia przed przejściami w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 25.10.2023 09:56,
Grafiki na chodnikach pomogą poprawić bezpieczeństwo pieszych?
Nowe ostrzeżenia przed przejściami w Andrychowie
Andrychów idzie w ślady Wadowic. Z inicjatywy andrychowskich harcerzy przed przejściami dla pieszych w centrum Andrychowa pojawiły się grafiki ostrzegające pieszych, aby nie wchodzili na przejście wpatrzeni w telefon komórkowy. Dotyczy to zwłaszcza młodzieży.

Nie wszyscy o tym pamiętają. A przypomnijmy, 2 lata temu wprowadzono zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię, w sposób, który może ograniczyć możliwość obserwacji sytuacji na ulicy.

Za wpatrywanie się w ekran smartfona na pasach można dostać 300 zł mandatu. Mimo wszystko nie brakuje osób, zwłaszcza młodych, które przechodząc przez ulicę nadal wlepiają wzrok w wyświetlacz telefonu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 25.10.2023 12:25

@buli Z jednej strony masz rację. Ostrożność przy przechodzeniu rzez ulicę , to oczywista oczywistość. Takie hasła na chodniku to jak " masło maślane". Idąc tym tokiem rozumowania można ostrzegać o niebezpieczeństwie np tak. Przy każdym kontakcie elektrycznym powinna być tabliczka " Uwaga prąd ,nie wtykać palców może zabić !, albo na czajniku " Uwaga gorący czajnik może poparzyć", Na pudełku od zapałek " Ostrożnie z ogniem , lasy palą się szybko a rosną powoli" itd. A co do tematu jeżeli takie ostrzeżeni ochroni chociaż jedną osobę od wypadku lub śmierci , jestem za.

buli, 25.10.2023 09:48

ktoś tu jest porządnie chory na głowę ! ! ! Dopiszmy jeszcze " popatrz w lewo, popatrz w prawo i jeszcze raz w lewo, upewni się czy nic nie jedzie i przechodź..." Wariaci ! ! ! Niech na maszynce do golenia napiszą że trzeba ostrożnie się posługiwać bo można się skaleczyć... ! ! ! Każdy powinien myśleć co robi a nie jakieś bzdurne hasełka ! ! ! ! ! ! teraźniejsza " edukacja ! ! ! ! ! ! "