reklama

Nowa droga pod galerią. Przyda się? [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 01.11.2023 10:13,
Dobiega końca trwająca już od kilkunastu miesięcy budowa nowej drogi łączącej ulicę Krakowską z Przemysłową w Andrychowie, pod galerią handlową.
Nowa droga pod galerią. Przyda się? [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Ta inwestycja wzbudza wśród wielu mieszkańców mieszane uczucia. Pytają po co w tym miejscu budowana jest nowa droga, skoro w gminie pilnego remontu wymaga wiele innych lokalnych dróg. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł. Gmina Andrychów (inwestor) dostała na ten cel dotację z budżetu państwa.


Nowy odcinek ma ok. 460 metrów długości. Wykonawca otrzymał aż 21 miesięcy na wykonanie zadania. Dlaczego tak długo trwała budowa tak krótkiego odcinka? Dlatego, ponieważ dotacja z kasy państwa wypłacana jest w trzech transzach - w 2022 roku, w 2023 roku i ostatnia transza - na początku 2024 roku. Dlatego termin zakończenia budowy to dopiero początek przeszłego roku, choć wszystko wskazuje na to, że budowa zakończona zostanie wcześniej

W ostatnich dniach układana była tam już nawierzchnia asfaltowa.

Dodajmy, że przy nowej drodze - od strony ulicy Krakowskiej - jeden z prywatnych inwestorów planuje budowę nowej stacji paliw.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 24.10.2023 16:00

Kolejne miliony utopione w błoto. Droga potrzebna tylko dla inwestora który rzekomo ma postawić tam kolejną stację paliw. Brak wyjazdu z nowej drogi w lewo na Krakowską mówi wszystko. Komu zależało na tej drodze??? Jak myślicie???

Skalpel, 24.10.2023 14:53

Bez ronda na Krakowskiej ta droga nie ma większego sensu.