reklama

Maltańczycy rosną w siłę w Andrychowie

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.08.2021 15:10, DK
Wolontariusze mają sporo pomysłów na działalność.
Maltańczycy rosną w siłę w Andrychowie
W środę (4.08) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie przedstawiciele Zakonu Maltańskiego spotkali się burmistrzem oraz wiceburmistrzem Andrychowa. Podczas rozmowy maltańczycy przedstawili m.in. propozycje współpracy z samorządem Andrychowa na lata 2021 - 2025 oraz sprawozdanie z działalności filii w Andrychowie podczas COVID-19.

- Chciałbym podziękować wolontariuszom za dotychczasową służbę na terenie Andrychowa, szczególnie w czasie pandemii COVID-19, która wyraża się poprzez transporty sanitarne osób chorych, niepełnosprawnych czy seniorów na badania lekarskie oraz szczepienia - zaznaczył Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa.

W Andrychowie dzięki darczyńcom i sponsorom wyremontowano dwa pomieszczenia udostępnione przez władze Andrychowa. Będą one funkcjonować w ramach Maltańskiego Centrum Wolontariatu.

- To miejsce ma służyć dla naszych wolontariuszy oraz podopiecznych Fundacji. Tutaj odbywać się będą warsztaty i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, warsztaty aktywności obywatelskiej czy kursy na wychowawcę wypoczynku. Chcemy również utworzyć wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością - wylicza Piotr Moskwik, Komendant filii.

Wraz z nim w spotkaniu wzięły udział wolontariuszki Pomocy Maltańskiej: Julia Szemik i Natalia Szłapa, które aktywnie włączają się w działalność służby maltańskiej.

Zobaczcie nagranie


Podczas spotkania również przedstawiono i omówiono program Maltańskiego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się sobotę 4 września 2021 w Andrychowie.

- Chcemy bardzo serdecznie zaprosić na te ważne wydarzenie cale rodziny, wolontariuszy, wszystkie organizacje pozarządowe w Andrychowie oraz instytucje pomocowe, a przede wszystkim licznych mieszkańców Andrychowa. Podczas Pikniku odbędą się pokazy pierwszej pomocy oraz zawody pierwszej pomocy z nagrodami. Będą również atrakcje dla dzieci - mówi Marek Grzymowski, członek zarządu Fundacji.

Po spotkaniu w Andrychowie delegacja maltańska udała się na spotkanie z wicestarostą powiatu wadowickiego Beatą Smolec. Przedstawiono propozycje współpracy na terenie powiatu wadowickiego na lata 2021 - 2025 oraz zaznaczono rolę Opłatka Maltańskiego w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy