reklama
reklama

Likwidacja przedszkola. Rodzice w szoku

MAGAZYN, Wiadomości, 11.06.2024 08:10, red
Niespodziewanie przed końcem roku szkolnego rodzice dowiedzieli się, że od września placówka przestaje działać.
Likwidacja przedszkola. Rodzice w szoku
Przy ulicy Mickiewicza w Kętach znajduje się Niepubliczne Przedszkole im. Dzieciątka Jezus. Placówka działa w pomieszczeniu należącym do pobliskiej parafii św. Małgorzaty i Katarzyny, która jest organem prowadzącym placówki.


Rodzice informują, że przyszłość przedszkola stanęła pod znakiem zapytania, a jego los jest już przesądzony.

- Przedszkole miało kłopoty, więc na wiosnę rodzice zorganizowali kiermasz ciast pod kościołem i nazbierali pieniądze aby zrobić reklamę. Zapisało się więcej osób, reklama przyciągała nowe dzieci. Na jednej z niedzielnych mszy, zbierano na składce pieniądze na remont dachu dla dzieci z przedszkola, jest to budynek parafii. Pod koniec maja z dnia na dzień, bez żadnej informacji nauczyciele dostali wypowiedzenia od proboszcza. Od września przedszkole ma przestać istnieć. Rodzicom kazano się wstawić na zebranie i podpisać wypowiedzenia umów. Nikt na zebranie nie poszedł, rodzice dzieci posłali do przedszkola bo pracują... I organizowanie zebrania na dzień następny jest niepoważne. Nikt nie podał nam przyczyny zamknięcia przedszkola – informują nas rodzice.


Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że rekrutacja do przedszkoli w gminie Kęty już się zakończyła, a rodzice nie wiedzą, gdzie posłać dzieci od września.

- Cała sytuacja jest dziwna. Po co pozwolono zbierać pieniądze, podniesiono czesne, przyszło tyle nowych dzieci... By wyrzucić je wszystkie? Może ksiądz powie parafianom na co poszły pieniądze, które miały być na remont dachu, aby mogło tam przedszkole dalej funkcjonować? - komentują rodzice.

Pod koniec maja zorganizowano zebranie z proboszczem w sprawie przyszłości przedszkola. Wówczas jeszcze kategoryczyna decyzja o likwidacji oddziału w Kętach nie zapadła. Ale taka informacja została porzekazania podczas spotkania w poniedziałek, 10 czerwca. Rodzice usłyszeli, że umowy z pracownikami są już rozwiązane, a przedszkole w Kętach zakończy działalność z końcem sierpnia.

W parafii tłumaczą, że główną przyczyną likwidacji oddziału jest niski poziom naboru i zły stan techniczny budynku, w którym placówka się znajduje. Oddział kęcki przedszkola im. Dzieciątka Jezus zakończy działalnośc z końcem sierpnia. Potem nie wiadomo, co będzie się znajdowało w budynku. Obiekt ma być remontowany, ale przedszkole w nim już raczej nie powstanie.

foto: Archiwum
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy