reklama
reklama

Liceum w Andrychowie kusi nowym kierunkiem

MAGAZYN, Wiadomości, 08.04.2021 12:15, DK
Pierwsza klasa o profilu psychologicznym.
Liceum w Andrychowie kusi nowym kierunkiem

Klasa o profilu psychologicznym powstanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. Na taki pomysł wpadła dyrektor Katarzyna Przebinda- Niemczyk. Klasa o takim profilu, jest wynikiem dużego zapotrzebowania na psychologów i psychiatrów. Pandemia odbiła swoje piętno na psychice zwłaszcza ludzi młodych, którzy potrzebują i będą potrzebowali pomocy.

Taki profil klasy, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy w przyszłości.

Jak czytamy na stronie internetowej liceum

„Klasa psychologiczna to nowość w naszym Liceum. Jest odpowiedzią na widoczne zmiany dokonujące się w społeczeństwie za sprawą pandemii. Obserwując rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz terapeutów, proponujemy klasę , która przygotuje młodzież do podjęcia studiów na kierunkach takich, jak psychologia, psychokryminologia, psychologia kliniczna z psychoterapią, psychologia edukacji i coachingu, psychologia reklamy i mediów, neuropsychologia, oraz wszelkie kierunki pedagogiczne. Oprócz przedmiotów rozszerzonych: biologii, języka angielskiego oraz języka polskiego proponujemy jako przedmiot uzupełniający warsztaty pedagogiczno-psychologiczne, podczas których, pracując pod opieką specjalisty, licealiści od strony praktycznej poznają zawód pedagoga i psychologa oraz będą doskonalić umiejętności interpersonalne. Jest to klasa dla uczniów empatycznych, potrafiących współpracować zarówno w małej, jak i większej grupie, otwartych na zmiany, kreatywnych.

Zobaczcie film promujący 1 LO w Andrychowie

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy