reklama
reklama

Kolejne sukcesy młodych matematyków z Inwałdu

MAGAZYN, Wiadomości, 19.04.2024 07:00, INFORMACJA PRASOWA
Uczniowie inwałdzkiej podstawówki kolejny raz wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami w posługiwaniu się matematyką.
Kolejne sukcesy młodych matematyków z Inwałdu
W marcu bieżącego roku w szkołach podstawowych gminy Andrychów odbyły się Międzyszkolne Zawody Matematyczne, przeznaczone dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Nadrzędnym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką, poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań, jak również kształtowanie postaw koleżeńskiej życzliwości, współpracy oraz zasad uczciwej rywalizacji.

Gospodarzami poszczególnych etapów konkursu były gminne placówki: Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie (klasy czwarte), Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach (klasy piąte), Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie (klasy szóste) oraz Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Łęgu (klasy siódme).

Uczniowie inwałdzkiej podstawówki kolejny raz wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami w posługiwaniu się matematyką. Podczas zmagań czwartoklasistów pierwsze miejsce wywalczył bowiem Filip Brańka z 4a. Wśród dzieci z klas piątych na najwyższej lokacie uplasowała się Joanna Graca z 5a, a trzecią pozycję uzyskała Zofia Orzechowska z 5b. Z kolei pierwsze miejsce w trakcie zmagań siódmoklasistów zajęła Magdalena Graca z 7a. Dzieci i młodzież do konkursu przygotowywały nauczycielki: Marta Matug oraz Katarzyna Semik. Młodym matematykom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w rozwijaniu swojej pasji do niekwestionowanej królowej nauk!

- Należy podkreślić, iż uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie od wielu lat osiągają bardzo satysfakcjonujące wyniki nauczania, potwierdzone nie tylko wysokimi lokatami, uzyskiwanymi przez dzieci i młodzież podczas różnorodnych konkursów, ale przede wszystkim – egzaminami zewnętrznymi (niegdyś gimnazjalnym, a obecnie egzaminem ósmoklasisty). Osiągnięty przez absolwentów w minionym roku szkolnym 2022/23 wynik egzaminu z matematyki (71%) został wyrażony 8 staninem w 9-stopniowej skali. Uwagę zwraca zwłaszcza fakt, iż wypracowany wówczas przez uczniów wynik z matematyki był o ponad 18 punktów procentowych wyższy od średniego rezultatu ogólnopolskiego! Ponadto także w latach 2019-2023 corocznie uzyskiwane przez absolwentów placówki wyniki z matematyki plasowały szkołę na I miejscu w gminie Andrychów. Uczniowie ZSS w Inwałdzie wiedzą bowiem, iż wytrwałe zgłębianie tajników matematyki stanowi doskonałą inwestycję w dobrą i pełną perspektyw przyszłość

- informuje szkoła w Inwałdzie.


źródło: ZSS Inwałd

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy