reklama

Kolejna wyprawa Wojciecha Wojcieszki z Andrychowa - tym razem dla chorego dziecka z Wadowic

MAGAZYN, Wiadomości, 30.10.2019 17:35,
Kolejny raz Wojciech ,,Wojcieszko" zdobywa szczyt. Tym razem boso wszedł na Szyndzielnię - 1028m.npm.
Kolejna wyprawa Wojciecha Wojcieszki z Andrychowa - tym razem dla chorego dziecka z Wadowic

Tym razem Wojcieszko wspierał chorego na łamliwość kości Frania z Wadowic. Samo wyjście na Szyndzielnię zajęło Wojcieszce prawie dwie godziny. Jak mówi, były chwile słabości, ale cel był szczytny ,,więc zaciskałem zęby i parłem so przodu".

- Dziękuję wszystkim turystom na trasie, każdy dostał ulotkę i apel o wsparcie Frania z Wadowic. Dziękuję właścicielowi schroniska za pomoc oraz pracownikom kolei linowej... oni wiedzą za co... - mówi mieszkaniec Andrychowa.

To już druga tego typu wprawa Wojcieszki, aby ma planach kolejne.

Wojciech to andrychowianin, globtroter, który postanowił swoją pasję - góry - przełożyć na pomoc potrzebującym. Niczym Wojciech Cejrowski, który boso pokonuje pustynie oraz zapomniane zakątki Afryki czy Ameryki Południowej, Wojcieszko postanowił zdobyć wszystkie najwyższe szczyty w Polsce dostępne amatorom pieszych wędrówek boso!

To jedyny chyba w tej chwili Polak, który w taki sposób łączy wsparcie dla wielu osób ze swoim hobby. Podczas wypraw, do których przygotowuje się miesiącami, rozdawane są ulotki i informacje o wsparciu wybranego przez Wojcieszkę chorego dziecka. Osoby napotkane na szlaku chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia z andrychowianinem oraz deklarują przekazanie kwot na leczenie i rehabilitację maluchów.

Tego typu wyprawy mają charakter sportu ekstremalnego. - Po kamienistych szlakach boso nie jest łatwo. Najważniejszy jest jednak cel i pomoc tym, którzy tego oczekują - mówi andrychowianin.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

janosik72, 01.11.2019 11:46

agares w poniedziałek idę na komisariat złożyć skargę za oczernianie mego imienia jeśli myślisz że jesteś anonimowy to się mylisz ajpi pokaże gdzie mieszkasz a sąd wymierzy kare którą przeznaczysz na dziecko potrzebujące pomocy

agares, 01.11.2019 00:14

bryndza bochaterze przez ch !!! poza tym komentarzem oddałem 15 litrów krwi. A brać przykładu z niego nie będę bo gdybym tak zrobił to musiał bym żonę bić,a ja niestety damskim bokserem nie jestem.Zatkało~kakało????

Bryndza, 31.10.2019 21:30

Chłop czy pije czy nie nie ważne. Bier z niego przykład I też idź. A nie krytykuj. Bo idzie zawsze w szczytnym cały. A Ty bohater co zrobiłeś po za komentarzem .

agares, 30.10.2019 21:23

weź ty chłoptasiu sobie pierwsze pomóż!!!!!!! przygotowywał się(dzień w dzień na gorzale jedzie).jak ci nie wstyd!!!!!!