reklama
reklama

Jedyna szkoła rolnicza w powiecie wadowickim świętuje jubileusz [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 26.04.2022 08:50, INFORMACJA PRASOWA
Działająca od 75 lat szkoła w Radoczy kształciła absolwentów, którzy wybierali różne drogi życia.
Jedyna szkoła rolnicza w powiecie wadowickim świętuje jubileusz [FOTO]
Obchodzony 22 kwietnia jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. W życiu każdego absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, a każde wypowiedziane przez nich słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia.


Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy, po której wszyscy udali się do szkoły.


Święto szkoły stało się okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników. Kapituła Ustanawiania i Nadawania Tytułu Zasłużony dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy postanowiła odznaczyć: śp. Kazimierza Popiela, śp. Urszulę Sporysz, śp. Władysława Łuszcza, panią Marię Madej, panią Annę Szczepańską, panią Krystynę Makuch, panią Krystynę Juchę, panią Magdalenę Kajzar oraz panią Annę Łasak.

Szkoła w Radoczy kształciła absolwentów, którzy wybrali różne drogi życia. Jedni zostali pracownikami naukowymi, inni ludźmi biznesu, a jeszcze inni nigdy nie rozstali się ze szkołą i pracują w niej do dzisiaj. W dalszej części programu młodzież szkolna i absolwenci, swą obecnością dali świadectwo nierozerwalnej więzi ze swoją szkołą, a wyrazili ją przez piękny i wzruszający program artystyczny, który był swoistym bukietem wdzięczności dla wszystkich, którzy tworzyli piękną i długą historię Jubilatki.

Obchody Jubileuszu 75-lecia Szkoły zostały połączone z Dniem Otwartym 2022. Dla ósmoklasistów ze szkół podstawowych przygotowano szereg atrakcji, a wśród nich lekcje pokazowe w formie warsztatów czy gra terenowa – podchody. W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć naszych absolwentów. Wernisaż Kamila Pustułki „Światło dla żywych” wprowadzał w stan refleksji i zadumy, a Marlena Kordos oprócz cudownego występu wokalnego w części artystycznej Jubileuszu przywiozła ze sobą mnóstwo pomysłów w zakresie własnego biznesu i zapału do działania, prezentując młodzieży swoje prace hafciarskie.

Informacja prasowa
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy