Działacze Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej dostali od burmistrza 3 miesiące

, MAGAZYN, Wiadomości, 12.01.2021 14:10, red
Władze Wadowic nieco zmieniły decyzję.
Działacze Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej dostali od burmistrza 3 miesiące
Jak już informowaliśmy, na początku grudnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (PiS) pismem podpisanym przez wiceburmistrz Martę Budzyńską wypowiedział umowę użyczenia przez gminę Wadowice lokalu w centrum Wadowic wykorzystywanego w ostatnich latach przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Po tej decyzji pojawiło się wiele słów oburzenia. Niektórzy zwracali uwagę, że decyzja burmistrza motywowana jest politycznie.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej działa od ponad pół wieku. Skupia miłośników lokalnej kultury i lokalnych artystów. W lokalu przy ul. Krakowskiej 8 TMZW gromadziło obrazy, rysunki, książki, instrumenty muzyczne a także bogatą dokumentację z kilkudziesięciu lat.

Decyzją burmistrza działacze musieli opróżnić lokal do końca tego roku, ale nie udało im się znaleźć nowego lokalu.

Jeszcze w grudniu w tej sprawie interweniował radny powiatowy Sebastian Malak. Odpowiedź jest pozytywna. Urząd zdecydował, że umowa z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej na najem lokalu zostanie przedłużona o 3 miesiące - do końca marca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy