reklama

Jest decyzja: po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.01.2021 17:15, red
Rząd podjął decyzje.
Jest decyzja: po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół
W szkołach do 17 stycznia trwają ferie zimowe. A co później?

W poniedziałek (11.01) wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od przyszłego poniedziałku (18.01) do szkół wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Pozostali nadal będą mieli nauczanie zdalne.

Minister uzasadnił wznowienie zajęć dla klas I - III tym, że w ostatnich dniach w Polsce sytuacja pod względem rozwoju pandemii, w porównaniu do innych europejskich krajów, jest dosyć stabilna.

- Musimy ważyć z jednej strony ryzyko pandemiczne, a z drugiej koszty tego, że najmłodsze dzieci nie chodzą do szkoły. Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii - mówił minister.To jedyna forma złagodzenia obowiązujących od wielu tygodni restrykcji. Pozostałe obostrzenia zostaną przedłużone co najmniej do końca stycznia - dotyczy to zamknięcia restauracji, galerii handlowych, siłowni, wyciągów narciarskich czy lodowisk. Pesymistyczny scenariusz przewiduje, że branża gastronomiczna otwarta zostanie dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Dodajmy, że w poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli. Mogą się im poddać pracownicy szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy obsługi administracyjnej szkół.

Konferencja prasowa w ministerstwie zdrowia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy