reklama

Konsole do gier w kamienicy na rynku? Burmistrz: nie samym asfaltem żyje człowiek

, Polityka, Wiadomości, 12.01.2021 13:00, PG
Słynna "Trzynastka" już gotowa.
Konsole do gier w kamienicy na rynku? Burmistrz: nie samym asfaltem żyje człowiek

Zakończył się przebudowa słynnej kamienicy przy Rynek 13 w Kętach. To sztandarowa inwestycja burmistrza Krzysztofa Klęczara, który obiecywał ją w kampanii wyborczej. Koszt realizacji tego zadania 4,7 mln zł ale urząd pozyskał na ten cel dotację unijną.

Niektórzy mieszkańcy zastanawiają się konsolę do gier i telewizor czy po co w jednym budynku tyle aneksów kuchennych. Burmistrz tłumaczy się, że będzie to miejsce aktywności dla mieszkańców i sercem rynku, dlatego też musi przystawać do Standarów XXI wieku. Mieszkańcy będą tam spędzać swój wolny czas.

- Ten budynek będzie miejscem aktywności Mieszkańców. Sercem Rynku. Impulsem do jego ożywienia. Tym, czego w Kętach brakuje i co obiecałem w kampanii wyborczej. Swoje godne miejsce znajdą tam organizacje społeczne, formalne i nieformalne grupy, działające na rzecz naszej Gminy, organizacje senioralne i młodzieżowe. By ten obiekt żył, musi być skrojony na miarę potrzeb jego użytkowników. Musi mieć "duszę", ale i przystawać do standardów XXI wieku. Musi stać się miejscem, gdzie Mieszkańcy chętnie przychodzą i spędzają czas wolny. Taki właśnie będzie. Niebawem się o tym przekonacie.

Oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to strata pieniędzy. Że budynek należało sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na asfalt na drogach. Szanuję taki pogląd, ale się z nim nie zgadzam. Nie samym asfaltem żyje człowiek. Kęczanie na to miejsce zasługują. - napisał na facebooku K. Klęczar.foto: facebook Krzysiek Klęczar

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 12.01.2021 15:11

Panie Boże spraw, żeby On już niczego nie obiecywał. Bo te kochane Kęty tego nie przetrzymają !

gepard czester, 12.01.2021 15:01

Szkoda, że Klęczar i Kubień nie są z jednej gminy. Co dwóch kabareciarzy to nie jeden.

ƅarte, 12.01.2021 14:34

dlaczego na podłodze nie ma stu studzienek kanalizacyjnych