reklama
reklama

Dwie kwesty w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 31.10.2022 09:00,
Podobnie, jak w poprzednich latach, w tych dniach w Andrychowie prowadzone są dwie kwesty.
Dwie kwesty w Andrychowie
Pierwsza to kwesta organizowana od 22 lat przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na andrychowskim cmentarzu. Wolontariusze będą kwestować 1 listopada na cmentarzu przy ulicy Beskidzkiej.

Od 30 października do 1 listopada na terenie Andrychowa i okolic po raz szósty odbywa się także kwesta organizowana przez Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej. Pieniądze zbierane są na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

- Cały fundusz zebrany przez nas, zostanie przekazany na poszukiwania mogił, ekshumacje i identyfikacje genetyczną członków podziemia antykomunistycznego. Jako wolontariusze, pracą na rzecz Fundacji, chcemy przyczynić się do godnego upamiętnienia bohaterów, do krzewienia patriotycznych postaw, których wzorem byli Polscy żołnierze, walczący z komunistycznym najeźdźcą. Do tej pory, dzięki Państwa hojności, łącznie na terenie Andrychowa i okolic dla Fundacji Niezłomni udało się nam uzbierać wspólnie – 32028,47 zł! Zachęcamy do ponownego wzięcia udziału w zbiórce na tak szczytny cel. Kwestujący będą mieli identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz specjalnie oznakowane puszki, z banderolami. Dodatkowo będą rozdawać ulotki dotyczące działalności fundacji oraz naklejki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych - informuje jeden z organizatorów Mateusz Wałęka.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy