reklama
reklama

Wiadomo, co dalej z remontem Lenartowicza i innych dróg

Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2022 10:55, red
Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg.
Wiadomo, co dalej z remontem Lenartowicza i innych dróg
Samorządy mają coraz większy problem z wyłanianiem wykonawców inwestycji, które chcą zrealizować. Wszystko dlatego, że kosztorysy, które powstają na etapie przygotowania inwestycji, już po kilku miesiącach stają się nieaktualne.

Od wielu miesięcy ciągnie się sprawa zaplanowanego remontu kilku dróg w powiecie wadowickim, w tym ulicy Lenartowicza w Andrychowie. Starostwo Powiatowe w Wadowicach dostało na ten cel 15 mln zł z tzw. Polskiego Ładu, czyli z budżetu państwa. Na etapie wnioskowania o te fundusze, starostwo szacowało, że tyle właśnie będzie kosztował ten remont.


Problem w tym, że od tej pory ceny znacznie poszły w górę. Starostwo ogłosiło już drugi przetarg w tej sprawie i znowu oferty przekraczają zarezerwowaną na remont kwotę. Tym razem wpłynęły 3 oferty - zaproponowane firmy proponują od 19,9 mln do 22,9 mln zł za wykonanie remontu.

Co dalej? Przetarg nie został ciągle rozstrzygnięty, ale - jak się dowiadujemy - wkrótce to się zmieni. Podczas niedawnej sesji Rady Powiatu Wadowickiego radni dokonali zmian w tzw. Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu, zwiększając limit wydatków na przebudowę, remonty i modernizację dróg powiatowych w najbliższych latach.

Zarząd Powiatu postanowił, aby przyjąć najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu. Zdecydował, że różnica w wysokości 4 356 636,97 zł zostanie pokryta w ramach budżetu powiatu w 2023 r. Środki na ten cel będą pochodzić z kredytu bankowego, ponieważ powiat nie posiada środków własnych na zabezpieczenie ww. inwestycji

Wkrótce więc należy spodziewać się wyboru wykonawcy. Kilka dni temu starostwo ogłosiło również przetarg na nadzór inwestorki nad tą inwestycją.

Remont ma być realizowany do końca 2023 roku, a jak się dowiadujemy - są szanse, że po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy prace remontowe ruszą jeszcze w tym roku.


Takie remonty mają być wykonane:

Remont drogi powiatowej nr 1764K Tomice – Przybradz w m. Frydrychowice
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Frydrychowice, Przybradz, gmina Wieprz, droga powiatowa nr 1764K Tomice – Przybradz. Długość drogi objętej opracowaniem: 2790 m.

Remont drogi powiatowej Lanckorona – Jastrzębia – Kopań – Lanckorona w m. Jastrzębia
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Jastrzębia, gmina Lanckorona, powiat wadowicki, droga
powiatowa nr 1727K Lanckorona – Jastrzębia – Kopań – Lanckorona. Długość drogi objętej opracowaniem: 1220 m.Remont drogi powiatowej Barwałd – Stryszów – Zembrzyce w m. Barwałd Górny, Stryszów
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Barwałd Górny, gmina Kalwaria Zebrzydowska oraz miejscowość Styszów, gmina
Stryszów, powiat wadowicki, droga powiatowa nr 1705K Barwałd – Stryszów – Zembrzyce.
Długość drogi objętej opracowaniem: 1650 m.

Remont drogi powiatowej nr 1771K droga przez wieś Zygodowice
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Zygodowice, gmina Tomice, powiat wadowicki, droga powiatowa nr 1771K droga przez wieś Zygodowice. Długość drogi objętej opracowaniem: 900 m.

Modernizacja drogi powiatowej nr 1780K Wadowice – Wysoka w m. Wysoka
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Wysoka, gmina Wadowice, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1780K Wadowice – Wysoka. Długość drogi objętej opracowaniem: 475 m.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1754K – ul. Lenartowicza w Andrychowie
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Andrychów, gmina Andrychów,. Długość drogi objętej opracowaniem: ul. Lenartowicza 2021,30 m oraz ul. Włókniarzy 32,90 m.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 03.11.2022 17:55

tomekx 31.10.2022r godzina 10.20. Brawo dla burmistrza??? Śmieszny jesteś. Burmistrz to wkrótce beknie za ogromne miliony złotych wyrzucone w błoto, pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. No i jak się będzie tłumaczył w sprawie szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie??? Brakło kilka groszy a milion dwieście tysięcy złotych poszło na bankrutującą elektrociepłownie. Kiedy Nowak odda te pieniądze i z jakim procentem??? Burmistrz Andrychowa poczuł się zbyt pewnie tak jak i ten z Oświęcimia.

FeelFree, 01.11.2022 12:14

widzisz tomekx, no trzeba przyznać, że masz unikalną zaletę w postaci rzadkiej umiejętności rozśmieszenia mnie do łez. Dzięki

tomekх, 01.11.2022 11:41

Jak to kto ? tylko nasz wójt ewentualnie ktoś inny z PO

FeelFree, 01.11.2022 00:58

@tomekx - trudno z Tobą rozmawiać, bo nie potrafisz napisać ani jednego posta bez słowa z rdzeniem "pis". W Andrychowie niech rządzi po prostu, ktokolwiek inny niż Żak. Ktokolwiek spoza konserwującego się układu niszczącemu gminę Andrychów. Ktokolwiek z poczuciem sprawiedliwości społecznej. KTOŚ RDZENNIE Z ANDRYCHOWA, ktoś, kto nie zrobi sobie z tego miasta koryta dla siebie i sitwy koleżków. Temu miastu potrzebny jest koniec kliki, koniec układów. RESET lokalnej władzy samorządowej. Aha i byle nie rządził Krzysztof Kubień, ale to nam myślę nie grozi. Aha i byle nie Maciej Kobielus. Aha, i broń nas Boże przed Wasztylem i Polakiem, oraz panią Smolec. Pytanie więc, czy znajdzie się w ogóle jakikolwiek kandydat chętny do sprzątania tej stajni Augiasza po rządach Żakolandii. To faktycznie musiałby być jakiś Herakles z Jędrzychowa. @tomekx - to kto ma rządzić wg Ciebie?

tomekх, 31.10.2022 20:00

To kto ma rządzić według ciebie pisiorze ? tylko konkretnie.

FeelFree, 31.10.2022 17:23

@tomekx - z PiS-em to mam tyle wspólnego co Ty z tolerancją orientacji politycznej. W tym się zgadzam z Tobą niezależnie od wszystkiego: PiS niech jak najszybciej skończy rządzić tym krajem. Podobnie jak w Andrychowie niech jak najszybciej przestanie rządzić szkodząca tej gminie klika Żaka. I niech tylko nie zacznie rządzić tym miastem PiS ! Najlepszym ustrojem jest prawdopodobnie uporządkowana anarchia (konstrukt teoretyczny), czyli realnie taki w którym władza jak najmniej wtrąca się w życie obywateli, a do minimum ograniczona jest biurwokracja. Mamy, póki co, dokładnie na odwrót, nie mówiąc już o szkodliwych dla nas wszystkich elementach państwa wyznaniowego.

tomekх, 31.10.2022 16:20

pisior się odezwał

FeelFree, 31.10.2022 13:54

@tomekx - wójt ma tyle wspólnego z opóźnionym o 20 lat ! remontem tej drogi powiatowej, co przewodniczący Roman Babski z szacunkiem do swoich kolegów, a w szczególności do koleżanek radnych. Oraz jeszcze mniej niż planowana spalarnia na Białej Drodze z ekologią, a zgazowywanie z perpetuum mobile. Natomiast wójt Żak jest bezpośrednio odpowiedzialny za brak remontu położonej niedaleko SP5. Wójt Żak nasze wspólne pieniądze topi w błocie na osuwisku, zamiast w remoncie szkoły dla dzieci z osiedla. Żadne brawo; wstyd, skandal i hańba, klika.

tomekx, 31.10.2022 11:20

Brawo dla burmistrza Andrychowa za kolejna inwestycję!