reklama

Dramatyczna sytuacja na Krakowskiej w Andrychowie. Było o krok od tragedii [VIDEO]

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 30.08.2019 11:07, NEWSY CZYTELNIKÓW
Dramatyczna sytuacja na skrzyżowaniu ulic Krakowska z Białą Droga w Andrychowie.
Dramatyczna sytuacja na Krakowskiej w Andrychowie. Było o krok od tragedii [VIDEO]
Do zdarzenia doszło w czwartek (29.08). Tak opisuje to pan Piotr, który całe zdarzenie nagrał kamerą.

"Wczoraj po godzinie 14.00 na skrzyżowaniu Ulic Krakowska z Ulicą Biała Droga o mały włos nie doszło do koszmarnego wypadku.

Ja jechałem w kierunku Kęt, kierowca audi nie zastosował się do znaku B-20 (STOP) i wymusił na mnie pierwszeństwo przejazdu.

Jakimś cudem (Do dziś nie wiem jak to zrobiłem) zdołałem uniknąć bocznego zderzenia z Audi oraz czołowego zderzenia z Samochodem Dostawczym który skręcał w Ul. Biała Droga.

Chciałem Wam uświadomić jak tragicznie mogło by się skończyć to zdarzenie gdybym miał choć trochę mniej miejsca !!! Na szczęście system ABS zadziałał poprawnie a pojazd prowadziłem ja nie kursant. Przy prędkości 70km/h skutki były by fatalne.

Podejrzewam, że kierowca dostawczaka wykonał gest do kierowcy Audi, że udziela mu pierwszeństwa. W konsekwencji kierowca Audi nie spojrzał w lewo i nie zatrzymał się przed linią P-12 ( linia bezwzględnego zatrzymania ).

Jak widać na załączonym filmie na prawdę brakło niewiele do prawdziwego nieszczęścia.

Proszę Was !!!
Uważajcie na sytuację kiedy ktoś udziela Wam pierwszeństwa przejazdu. Na każdym skrzyżowaniu należy zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. Osoba która udziela Wam pierwszeństwa nie bierze odpowiedzialności za zdarzenie które spowodujecie.

Niech każdy obejrzy nagranie kilka razy ku przestrodze. Do zderzenia z żadnym z pojazdów nie doszło ( jakimś cudem ) trzaski w filmie to przedmioty w bagażniku które zmieniły położenie.

Pozdrawiam kierowcę Audi i Dostawczaka mam nadzieję, że nagranie do nich dotrze i będą mogli przeanalizować całą sytuację.

Dzięki Bogu mogliśmy wszyscy w Trójkę wrócić do naszych rodzin cali i zdrowi. Pozdrawiam"

- pisze pan Piotr.

Dodajmy, w związku z planowaną budową Galerii Handlowej w tym miejscu ma zostać wybudowane rondo.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 30.08.2019 17:14

Aleś wymyślił z tym że prędkość była większa... Nie była większa. Widać i słychać że jedzie spokojnie ok 70km/h. Debil z audi wymusił pierwszeństwo i prawie spowodował groźny wypadek. Jakby sam się zabił, to zrobiłby przysługę dla świata, ale niestety mógł zabić niewinne osoby.

Angel, 30.08.2019 16:52

Kierowcy audi to najgorsi kierowcy na świecie. Jedziesz rowerem, wyprzedza cię jakiś debil w odległości 20 cm. Czym jechał? Audi. Widzisz debila za sobą trzymajcego się na zderzaku. Marka? Audi. Widzisz debila wyprzedajacego na ciągłej. Marka? Audi. Ta marka przyciąga głównie debili. Stwierdzam to na podstawie swoich wieloletnich spostrzeżeń. Widomo że znajdzie jakiś normalny, ale to wyjątek jeden na sto. Przy tych baranach to nawet kierowcy BMW wygladaja normalnie...

Zenobiusz Kuśmider, 30.08.2019 14:54

Prędkość filmującego momentami była chyba większa niż 70? Pewnie specjalista dałby radę to ocenić na podstawie tego filmu. Ja i tak zwalniam przed tym skrzyżowaniem - zasada ograniczonego zaufania + zwykła uprzejmość. Choc tej niestety coraz mniej na drogach...