Młodzież chce skateparku

, Sport, Wiadomości, 30.08.2019 09:20,
W Andrychowie już jest, w Kętach również, w Kalwarii będzie budowany. A w Wadowicach?
Młodzież chce skateparku

W Wadowicach też kiedyś skatepark był, ale został zamknięty i zlikwidowany. Rośnie jednak kolejne pokolenie miłośników jazdy na rolkach czy desce. Chcą skateparku.

Trwa własnie zbiórka pod internetową petycją do burmistrza w tej sprawie. Tak autorzy petycji opisują sytuację:

W Wadowicach jak i okolicach jest wiele osób które chcą rozwijać swoje pasje związane ze sportami ekstremalnymi.Młodzież jeździ wyczynowo na hulajnogach, deskorolkach i bmx’ach.Niestety w Wadowicach brakuje miejsca, w którym moglibyśmy rozwijać nasze pasje.Chodzi o Skatepark, przez jego brak musimy szukać miejsc, które nadają się do jazdy, najczęściej są to jakieś murki, gładkie chodniki czy schody.Wiele mieszkańców miasta skarży się na uciążliwe dźwięki, które wydają deski, hulajnogi, czy rowery.Dzięki budowie Skateparku moglibyśmy ćwiczyć sztuczki w miejscu do tego przeznaczonym, gdzie czulibyśmy się bezpiecznie, i nikomu by to nie przeszkadzało.Dlatego piszemy tą petycje, dużo młodych osób zaangażowało się w nasz projekt i liczymy na odpowiedz ze strony miasta.
Pozdrawia, młodzież z Wadowic i okolic


Dodajemy, że skatepark miał powstać na stadionie Skawy w ramach wielkiej inwestycji sportowej zaplanowanej przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego. Nowy burmistrz Bartosz Kaliński ma jednak problemy z realizacją tej inwestycji. Nawet nie wybrał jeszcze wykonawcy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›