reklama

Andrychów, Wadowice: co dalej z cenami za wywóz śmieci?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.08.2019 09:15, red
Nowe informacje.
Andrychów, Wadowice: co dalej z cenami za wywóz śmieci?

Władze Andrychowa unieważniły przetarg na wywóz śmieci z posesji w gminie Andrychów w 2020 roku.

Wpłynęła tylko jedna oferta – opiewa na 7,6 mln zł, a złożyło ją konsorcjum firm Zakład Gospodarki Komunalnej z Andrychowa z firmą Empol z Tylmanowej. Tymczasem magistrat ma zarezerwowane na ten cel tylko 5,3 mln. Dlatego przetarg został unieważniony.

Przyjęcie oferty mogłoby spowodować konieczność podwyższenia opłaty śmieciowej, obecnie wynoszącej w gminie Andrychów 15 zł od osoby miesięcznie.

Magistrat ogłosi kolejny przetarg i czeka na korzystniejsze oferty. Czy takowe w ogóle będą? Zobaczymy.

Podwyżka cen za wywóz śmieci nadchodzi tymczasem w gminie Wadowice. Z informacji podawanych przez urzędową propagandę wynika, że nowa wadowicka stawka za śmieci może wynosić ok. 14 zł od osoby miesięcznie. Obecnie jest to 8,60 zł. Prawdopodobnie będzie to stawka tylko na ostatni kwartał tego roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maartski, 29.08.2019 16:02

Nosz.... w Andrychowie ceny wszystkiego idą w górę, ileż można???? Śmieci to w ogóle jest ciekawa sprawa, bo są sortowane, a dziś patrzę - wszystkie te śmieci trafiają do jednej śmieciarki- kartony, bio i ogólne. Czy ktoś mi to wytłumaczy?

madzia, 29.08.2019 12:34

W Andrychowie rządzi pan Żak jaki kilka razy startował z list PO. Więc nie martw się być może będziesz miał okazję placić ile tam sobie wymyślisz za śmieci

ChojnaZmiana , 29.08.2019 11:23

Ja mogę płacić i po 50zł byle tylko nie rządziły pisioki a Andrychowie

gregory, 29.08.2019 10:57

Niestety ale w naszej gminie bardzo drogo w porównaniu z okolicą. Tego nie da się zwalić na rząd, PiS, PO,SLD choć niektórzy próbują zamiast zająć się pożyteczną robotą

Sprawiedliwosc, 29.08.2019 10:55

Trzeba zrobić bunt bo ile będziemy płacić za kogoś ! Niech miasto za swoje dopłaca to tych co nie płacą. Druga sprawa to ludzie którzy całymi dniami są w pracy poza gminą , w domu często są kilka godzin na dobę i dlaczego mają mieć tę samą stawkę co Ci którzy śmieci produkują 24 h na dobę

budyn77, 29.08.2019 10:05

Niech nawet śmieci będą po 50 zł, niech nie będzie ciepła i prądu, niech będzie ogromny dług, ogromne korki i gówna w rzece ale żeby tylko Andrychowem nie rządził burmistrz z PiS.

bolo123, 29.08.2019 09:53

Cóż za określenia - w Andrychowie Urząd informuje, natomiast w Wadowicach uprawia "urzędową propagandę" - a MN to co uprawia - bezstronne dziennikarstwo w stylu Gazety Wybiórczej ? Tu odpowiednie słówko tam dwa, ale wszystkie w jedną stronę - to już zakrawa na partyjny, a nie lokalny portal.