Do późnych godzin nocnych oglądali niebo

, MAGAZYN, Wiadomości, 13.09.2020 10:35, PG
W ostatni piątek (11.09.) uczniowie ze szkoły w Sułkowicach – Bolęcinie wieczór spędzili pod kopułą obserwatorium, gdzie mogli oglądać niebo. Po raz pierwszy towarzyszyli im też mieszkańcy.
Do późnych godzin nocnych oglądali niebo

-Uczniowie, uczą się orientacji na sferze niebieskiej, poznają gwiazdozbiory i asteryzmy, uczą się obsługi teleskopu i prowadzenia własnych obserwacji. – informuje szkoła.

Zajęcia prowadził szkolny astronom Janusz Nicewicz, który także odpowiadał na pytania i opowiadał o najstarszej nauce przyrodniczej - astronomii. Pokazy trwały do 24:01.

Zapowiedziano już organizację kolejnych tego typu spotkań.

Przypomnijmy, że w tym roku oddano do użytku obserwatorium astronomiczne, które wybudowano na dachu szkoły w Sułkowicach - Bolęcinie (gmina Andrychów).źródło: facebook Szkolne Obserwatorium Astronomiczne Bolęcina

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy