Piłkarski weekend 12-13 września [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 13.09.2020 19:15, PAN
Zobaczcie co działo się w regionalnych ligach piłkarskich w weekend 12-13 września.

IV LIGA - aktualna tabela

W Jaśkowicach, pomimo zwycięstwa 5-2 z Dalinem Myślenice trwa żałoba. Kilka dni przed meczem zmarł Zbigniew Morawski. Był najstarszym z rodzeństwa, w skład którego wchodzą jeszcze Janusz i Marcin. Cała trójka to wybitni piłkarze Skawinki, ale najstarszy z nich Zbigniew zrobił największą karierę. Ze Skawinką awansował do III ligi, sporo pograł na szczeblu centralnym po czym zajął się biznesem, działalnością społeczną i sportową. Założył klub Milenium Skawina, w którym grali chłopcy z ubogich rodzin. Wybudował im boisko.

Nie opłacali składek, bawili się piłką. "Zibi" opłacał wszystko i raczej czerpał z tego więcej radości niż ci chłopcy grający w różnych ligach. Włączył się aktywnie w proces budowy silnego klubu, jakim są Wiślanie Jaśkowice, wychował syna Piotra, który w barwach Wisły Kraków został mistrzem Polski w futsalu, a na dużym boisku grał w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Po prostu Pan Piłkarz. Na pogrzeb przyszło ponad dwa tysiące ludzi, nikt nie mógł się pogodzić z nagłą śmiercią człowieka w sile wieku. Wiślanie nie przełożyli meczu z Dalinem Myślenice, bo "Zibi" na pewno by sobie tego nie życzył. Dalin miał zwycięstwo w swych rękach. Prowadził 2-1 do 75 minuty i miał okazje, by "zamknąć mecz". Wszystko zmieniła czerwona kartka dla Wojtana i w końcówce Wiślanie strzelili 4 gole.

Potknięcie Dalinu wykorzystał Beskid Andrychów, który po zwycięstwie 2-0 w Proszowicach (bramki:Karcz, Różycki) powrócił na pozycję lidera. Beniaminek z Chełmka uległ w derbowym starciu Unii Oświęcim 1-2, punkty z Węgrzcanką stracił Strażak Rajsko.

- Zwycięstwa cieszą, odrabiamy straty, niemniej czeka nas wiele pracy, by móc powiedzieć, że jesteśmy solidnym czwartoligowcem - twierdzi nowy trener Węgrzcanki Piotr Powroźnik.

Kolejne trzy punkty dopisał Orzeł Ryczów, który wygrał w Pcimiu 1-0.

2020-09-12 11:00Węgrzcanka WęgrzceStrażak Rajsko 2-1

Przemysław Dudzic po raz kolejny był bohaterem meczu swojej nowej drużyny, czyli Hejnału Kęty. Napastnik, który od ponad dekady straszy swoją prawą nogą w klubach powiatu oświęcimskiego, tym razem trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców w starciu z Garbarzem Zembrzyce. Jego koledzy dołożyli dwa gole i Hejnał pokonał podopiecznych Zdzisława Janika 5-0. Sosnowianka sprawiła niespodziankę inkasując trzy punkty w Byczynie.

Nowy trener Sosnowianki Piotr Skwarek jest pragmatykiem, wie że ma zespół słabszy od ligowej czołówki, wie że ma go utrzymać w lidze, więc stara się wygrywać z drużynami będącymi w zasięgu. Skromne 1-0 w Byczynie zapewnił Sosnowiance Jakub Pacut w ostatniej minucie gry. Babia Góra Sucha Beskidzka pokonała Zatorzankę 2-0 po golach braci Grzegorza i Jakuba Talagów.

Bohaterem meczu w Przytkowicach był bramkarz Halniaka, który w 87 minucie przy stanie 1-1 obronił rzut karny. W derbach gminy Libiąż Nadwiślanin Gromiec wygrał w Żarkach. Pewnie trzy punkty zainkasowało Tempo Białka.

KLASA A WADOWICE - aktualna tabela

W meczu na szczycie Orzeł Wieprz pokonał Strzelca Budzów, choć to goście objęli prowadzenie 2-0. Coraz lepiej wygląda gra Skawy Wadowice. Nowy grający trener Maciej Żak ma zespół z kilkoma rutyniarzami zaprawionymi w IV-ligowych bojach oraz kilku fajnie grających młodych chłopaków.

Tym razem wadowicki walec zmieścił pod sobą Żuraw Krzeszów. Po 11 minutach kibice Jałowca Stryszawa zacierali ręce, gdyż ich pupile wygrywali 3-0, ale w końcówce I połowy arbiter przyznał gościom dwa karne i było 3-2. Łyk mineralnej w przerwie pomógł gospodarzom, którzy po zmianie stron nie pozostawili rywalom złudzeń.

2020-09-13 16:00Halniak TarganiceNadwiślanka Brzeźnica 2-1
2020-09-13 16:00Leńczanka LeńczeBurza Roczyny 3-1
2020-09-13 16:00Olimpia ChoczniaHuragan Inwałd 6-5
2020-09-13 15:00Znicz Sułkowice BolęcinaBCK Zawoja 5-2
2020-09-13 13:00Naroże JuszczynAstra Spytkowice 3-1
2020-09-12 16:00Skawa WadowiceŻuraw Krzeszów 2-0
2020-09-12 16:00Jałowiec StryszawaDąb Paszkówka 5-2
2020-09-12 16:00Orzeł WieprzStrzelec Budzów 4-2