Kobieca drużyna piłkarska zadebiutuje w V lidze

, Sport, Wiadomości, 12.09.2020 20:00, PG
Debiut nowej drużyny piłkarskiej kobiet KS Filkówka Barwałd w V lidze na 20 -lecie klubu.
Kobieca drużyna piłkarska zadebiutuje w V lidze

Po roku przygotowań w końcu nadszedł ten dzień, kiedy pierwsza w historii drużyna piłkarska seniorek z gminy Kalwaria Zebrzydowska rozpocznie walkę o IV ligę małopolską.

Inauguracyjny mecz drużyna KS Filkówka rozpocznie na własnym obiekcie w Barwałdzie Średnim w niedzielę (13.09.) o godz. 16:00 z drużyną LKS Zielonka Wrząsowice.


Pierwszy trening dziewczyn miał miejsce jesienią tamtego roku. Drużyna liczy około 20 dziewczyn w wieku 15 do 38 lat, ale cały czas zapraszane są nowe kobiety w wieku od 14 do 40 lat, by spróbowały swoich sił.

W drużynie są dziewczyny zarówno uczące się, studiujące jak i żony oraz mamy, które przeważnie pracują lub prowadzą własne firmy ale dają radę to wszystko pogodzić. Zaletą klubu jest to, że posiada własny, nowy obiekt z w pełni oświetlonym boiskiem.

Klub posiada również sekcję Młodzika gdzie grają z rówieśnikami młodsze dziewczyny od 9 do 13 roku życia(trzy z nich są reprezentantkami kadry wojewódzkiej). Planowane jest także założenie drużyny Trampkarek lub Juniorek Młodszych.

- Są to plany przyszłościowe, ale wierzymy że w naszym powiecie wadowickim czy suskim znajdziemy dziewczyny chętnie grające w piłkę nożną i ta dyscyplina rozwinie się również wśród dziewcząt. Tym czasem zapraszamy na mecz i na stronę na facebooku: link – mówi pomysłodawca założenia sekcji żeńskiej Franciszek Sarapata.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›