reklama
reklama

Diecezja bielsko-żywiecka ma nowych księży

MAGAZYN, Wiadomości, 26.05.2024 12:14,
Wśród nowych ostatnio wyświęcionych księży są księża związani z Andrychowem, a jeden z Kętami.
Diecezja bielsko-żywiecka ma nowych księży
Sześciu nowych księży ma diecezja bielsko-żywiecka. 25 maja w katedrze w Bielsku-Białej otrzymali święcenia kapłańskie. z rąk biskuipa Romana Pindla.

Diakoni przyjmujący w sobotę (25.05) święcenia prezbiteratu wstąpili do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w 2018 roku. Przyjętych zostało wówczas 30 kleryków z archidiecezji krakowskiej oraz diecezji bielsko-żywieckiej. Dzisiaj rocznik liczy 19 osób.

Nowi kapłani diecezji bielsko-żywieckiej to:

ADAM BAJOREK - pochodzi z parafii św. Klemensa w Ustroniu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Stanisława w Andrychowie.

KACPER BIŁYK - pochodzi z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.

PIOTR KANIA - pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

DOMINIK OPYRCHAŁ - pochodzi z parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

SZYMON PAWLUS - pochodzi z parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii śś. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.

PIOTR TALIK - pochodzi z parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.

Tego samego dnia w Bazylice Jasnogórskiej święcenia kapłańskie otrzymał pochodzący z Andrychowa diakon Stanisław Cholewa.foto: Diecezja Bielsko-Żywiecka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy