reklama
reklama

Czy 1 listopada otwarte będą cmentarze?

MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 19.10.2021 13:15, red
Czy rząd znowu szykuje jakieś niespodzianki? Są nowe informacje w tej sprawie.
Czy 1 listopada otwarte będą cmentarze?
Rok temu 30 października w godzinach popołudniowych wszyscy przeżyli szok, kiedy nagle podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w dniach 30 października - 2 listopada wszystkie cmentarze w Polsce zostaną zamknięte. I rzeczywiście, kilka godzin później cmentarne bramy zostały zamknięte na kłódkę.

Czy w tym roku rząd szykuje podobne "niespodzianki"? Na razie przedstawiciele rządu wypowiadają się w tej sprawie dosyć ostrożnie. Podobnie zresztą, jak rok temu o tej porze, kiedy wydawało się, że zamknięciu cmentarzy 1 listopada nie ma mowy, a jednak stało się inaczej.

We wtorek (19.10) w tej sprawie wypowiedział się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Decyzje o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów. Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych - mówił Waldemar Kraska.

Zapewniał, że nie będzie decyzji o zamknięciu wszystkich cmentarzy jak przed rokiem.

- Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać - mówił W. Kraska w wywiadzie w pierwszym programie Polskiego Radia.

Fakty są aktualnie takie, że z dnia na dzień w Polsce notowanych jest ponownie coraz więcej zakażeń koronawirusem. We wtorek (19.10) było to 3931 przypadków, w tym 183 w Małopolsce.

W powiecie wadowickim za minioną dobę stwierdzono 3 przypadki koronawirusa, w powiecie oświęcimskim 4, a w powiecie suskim - 1.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jeremiasz, 19.10.2021 18:54

Rząd to niech sobie usta zamknie, a nie cmentarze. Nie ma prawa tego robić, płacimy podatki, opłacamy groby. Jeśli chcą to zrobić to tylko z jednego powodu - aby zrobić nam na złość, ot co, takie są plany polskojęzycznego rządu.