reklama
reklama

Co z basenem w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 10.05.2023 07:45, red
Ten widok z góry nie napawa optymizmem.
Co z basenem w Andrychowie
Basen odkryty przy al. Wietrznego w Andrychowie wybudowany został kilkanaście lat temu. Niedawno w mieście pojawiły się informacje, że w tym roku kąpielisko nie zostanie uruchomione, bo wymaga pewnych inwestycji, na które w budżecie miasta nie ma pieniędzy.

Sprawdziliśmy. Basen będzie działał normalnie - oczywiście – jeśli pogoda na to pozwoli. Uruchomiony zostanie prawdopodobnie w połowie czerwca. Wszystko zależy od pogody.

Ostatnio prowadzone są już przygotowania do nowego sezonu. Jak zwykle wszystko trzeba wyczyścić i przygotować. Póki co – niecki basenowe wyglądają tak, jak na zdjęciu powyżej.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 11.05.2023 05:25

@Archanioł Michał - 3.02:37 tego wydarzenia https://youtube.com/live/_2wJlh8xmpA?feature=share , ale warto też zapoznać się zresztą dla ogólnej oceny !

Archanioł Michał, 10.05.2023 22:25

Poważnie poszedł w wyraźnie formułowaną ocenę? No cóż ( z domysłów ) kury też się dziobią w kurniku ;).

Archanioł Michał, 10.05.2023 22:21

@Zakolog co prawda nie jestem urzędnikiem, ale czy kolega mógłby mnie zapoznać z możliwością zapoznania się ze wspominaną opinią ?

Zakolog, 10.05.2023 20:31

Moje refleksje na temat dzisiejszej konferencji „Decyzje administracyjne na drodze budowy potrzebnych instalacji gospodarowania odpadami.” Jeśli NFOŚiGW wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, to coś, co dziś odbyło się nazywa konferencją naukową, a jej uczestników naukowcami, to jako polskie społeczeństwo mamy poważny problem i to problem cywilizacyjny. Komitet polityczny PiS natychmiast powinien przyjrzeć się kierownictwu Funduszu i Ministerstwa, kadry zaludniające te struktury to jest skandal. O wystąpieniu naszych delegatów nie będę nic pisał, tylko zachęcę pracowników urzędu miejskiego do zapoznania się z wystąpieniem burmistrza Wasztyla, w szczególności z jego oceną ich inteligencji i zdolnością uczenia się !

wybrykincydentalny, 10.05.2023 10:13

https://rejestr.io/krs/1006536/energia-andrychow?fbclid=IwAR35qwGj0rxabICSmEvOCf4jqtzso0e4eswg1hmwSO7dWhCE-78PN1weFiA

wybrykincydentalny, 10.05.2023 10:10

Szanowna Pani, W odpowiedzi na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie obejmującym: 1. „pełną treść wniosku dotyczącego uzyskania dofinansowania z NFOŚiGW do budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Andrychowie, z załącznikami”, 2. informację na jakim etapie jest jego rozpatrywanie, ewentualne jakie jest rozstrzygnięcie lub kiedy nastąpi decyzja. Kto złożył personalnie wniosek i w imieniu kogo, 3. informację kto planowo, a kto faktycznie uczestniczył personalnie w spotkaniu, o którym mowa niżej. Proszę o podanie wszystkich uczestników spotkania; zarówno ze strony Ministerstwa Środowiska, NFOŚiG, oraz jacy konkretnie naukowcy oraz jakie reprezentowali instytucje, firmy, urzędy, także przedstawicieli mediów. https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/zwarci-i-gotowi- czekaja-na-sygnal-z-kancelarii-premiera”, uprzejmie informuję jak poniżej. NFOŚiGW potwierdza, że ENERGIA Andrychów Sp. z o.o. (Wnioskodawca) złożyła dwa wnioski o dofinansowanie w formie dotacji oraz pożyczki inwestycji pn.: „Budowa zakładu zgazowania odpadów komunalnych wraz z zagospodarowaniem ciepła procesowego i energii elektrycznej w ramach optymalizacji gospodarki odpadowej oraz energetycznej w Gminie Andrychów” w ramach programu priorytetowego 2.1. „Racjonalna gospodarka odpadami Część 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne”. Obecnie wnioski te podlegają ocenie ekologiczno-technicznej. Należy wyjaśnić, iż do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie wnioski o dofinansowanie złożone przez Wnioskodawcę stanowią dokumenty PRYWATNE. Również wszystkie informacje zawarte we wniosku stanowią informację PRYWATNĄ, a co za tym idzie, niepodlegającą udostępnieniu w myśl ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. Jednocześnie informuję, że spotkanie dedykowane zakładom termicznego przekształcania odpadów zaplanowane na dzień 5 kwietnia br. w Kancelarii Premiera Rady Ministrów nie odbyło się, ani tego dnia, ani w późniejszym terminie (do dnia sporządzenia niniejszej odpowiedzi).

Zakolog, 10.05.2023 09:57

Gdyby temu naszemu Midasowi dać do zarządzania elektrownie atomową, to po tygodniu zabrakłoby prądu do opuszczania prętów kontrolnych. Nasz król Midas nawet złoto zamieni na zło to.

kamil, 10.05.2023 09:46

Ten basen jest tak zrobiony że kilkanaście stopni jakie mamy teraz wyklucza możliwość korzystania z niego w taką pogodę. Ewentualnie morsów można tym zainteresować

Koniczynka, 10.05.2023 09:42

A co stoi na przeszkodzie by basen już był otwarty??? Pogoda??? Akurat już jest. Więc basen powinien być otwarty najpóźniej 1 mają. Więc już powinny tam prace być zaawansowane i na ukończeniu jeśli chodzi o czyszczenie itp.

FeelFree, 10.05.2023 09:42

https://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blenie_%C5%BCyczeniowe

cath, 10.05.2023 08:51

Gdy go budowano to burmistrz Pietras i ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień-planowali ze będzie można z niego korzystać od marca do listopada.Nawet w tamtych czasach było to dość specyficzne założenie oględnie mówiąc.