reklama

Wypadek na hulajnodze, poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 09.05.2023 19:28,
Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem
Wypadek na hulajnodze, poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]
We wtorek (9.05) wieczorem do wypadku z udziałem użytkownika hulajnogi doszło na ulicy Kęckie Góry Północne w Kętach. Interweniował tam zespół ratownictwa medycznego, a do transportu poszkodowanego mężczyzny do szpitala, na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

- Jak wstępnie ustalili policjanci mieszkaniec Kęt wezwał służby ratunkowe do leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyzny posiadającego uraz głowy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że obok rannego znajduje się hulajnoga elektryczna. Poszkodowany został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Pod opieką medyków mężczyzna odzyskał przytomność. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że jest to 52 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Mężczyzna oświadczył, że jadąc na hulajnodze elektrycznej stracił równowagę w wyniku czego upadł na jezdnię. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują świadkowie zdarzenia. Powiadomili oni służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie. Pamiętajmy, aby dla własnego bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze zakładać na głowę kask ochronny. W razie upadku lub potrącenia kask ochronny uchroni głowę przed poważnym urazem, a może nawet uratować życie - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

foto: FB / Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 10.05.2023 06:05

Czyżby się zaczęło prognozowanie tematyki sprowadzonej ←_←