reklama
reklama

Ciekawe rozwiązanie czy oszpecenie budynku?

MAGAZYN, Wiadomości, 03.03.2024 07:30, red
Ciekawie może wyglądać budynek przy ulicy Metalowców w Andrychowie, jeśli jeszcze kilku – kilkunastu właścicieli mieszkań zamontuje na ścianie zewnętrznej swojego mieszkania panele fotowoltaiczne.
Ciekawe rozwiązanie czy oszpecenie budynku?

W ostatnich dniach na ścianie budynku przy ulicy Metalowców 12 w Andrychowie zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Właściciel mieszkania będzie teraz cieszył się z darmowego prądu – niedostępnego dla innych mieszkańców bloków. Przy fotowoltaince, rachunki dla firmy enegetycznej zwykle są symboliczne.

Wydawać by się mogło, że takie panele powinny być montowane raczej na dachu, ale tutaj jednak zdecydowano się na takie dosyć oryginalne rozwiązanie. Rozwiązanie, które już wzbudza kontrowersje. Co cieszy właściciela, niekoniecznie podoba się innym mieszkańcom i przechodniom.

- Budynek został po prostu oszpecony, a remont elewacji sporo kosztował i zapłaciliśmy za to my wszyscy mieszkańcy w czynszach. Kto na to pozwolił? - komentuje jeden z mieszkańców.

Budynek jest administrowany przez wspólnotę mieszkaniową.

Do tematu powrócimy.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karol, 04.03.2024 19:12

Mam pytanie,czy nie jest to przypadkiem mieszkanie prezesa tej wspólnoty,bo jeśli tak to wszystko jasne.

Jank Chanowski, 04.03.2024 05:36

Budynek jest tak "piękny" przynajmniej na zdjęciu, że trudno jest go bardziej oszpecić.

znanywmiescie, 04.03.2024 00:16

Zarzadca tej Wspólnoty jest chyba mało odpowiedzialny. Ciekawe co na to Nadzór Budowlany i UDT bo taka instalacja podlega juz pod UDT.

Koniczynka, 03.03.2024 14:46

Teraz tylko czekać aż to cudo doprowadzi do pożaru, straty będą ogromne a jak wspomniano poniżej ubezpieczyciel nie wypłaci grosza. Co trzeba mieć w łebie żeby to na ścianie montować.

buli, 03.03.2024 13:17

Drodzy mieszkańcy a co będzie jak zacznie palić się ten badziew ???!!!!!! Szkody związane z pożarem niech ponosi właściciel!!!!! Najprawdopodobniej ubezpieczalnia nie wypłaci ani 1zł. Brawo za pomysł...!!!!! Załóż sobie jeszcze to coś na własnej głowie!!!!!!!!

cath, 03.03.2024 11:33

Przecież to wspólnota jak mu się zgodzili to ich problem .Ciekawe gdzie falownik?

Nostradamus, 03.03.2024 10:36

No kto wpadł na taki durny pomysł ?. Panele słoneczne na dachu to normalne , ale w tym wypadku to jest oszpecenie fasady bloku. Jak takie rzeczy można to kolejny lokator postawi sobie przed balkonem blaszaka na samochód. A jak !.

syzyf, 03.03.2024 09:49

Co będzie jak 60 mieszkańców będzie chciało zainstalować panele właśnie na ścianie nie na dachu i na trawniku.Zniszczono elewację. Co na to nadzór budowlany - naruszono przepisy dotyczące budynku . W ASM jak chciałem zainstalować klimatyzację na balkonie musiałem dostać zezwolenie od zarządu. Niech osoby którym się to nie podoba zapytają nadzór budowlany czy wolno i nie narusza to przepisów ,blok to nie dom prywatny