reklama
reklama

Boże Ciało. W wielu miejscowościach powstały niezwykłe kwiatowe kompozycje [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2024 08:00, red
Prace trwały do nocy, ale efekt jest imponujący.
Boże Ciało. W wielu miejscowościach powstały niezwykłe kwiatowe kompozycje [FOTO]
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo 30 maja.

Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Święto zostało ustanowione w XIII wieku po objawieniach, jakie miała Julianna de Retnie przełożona klasztoru z Mont Cornillon koło Liege. Dość szybko w Boże Ciało zaczęto organizować procesje z Najświętszym Sakramentem.


Tradycja przetrwała do dziś. W ten dzień niezwykłą symbolikę odgrywają kwiaty. W starożytności rzucanie kwiatów pod nogi było związane z powitaniem kogoś godnego, natomiast osoba, która po nich kroczyła, uważana była za bardzo ważną postać.

Dlatego kościoły i trasy przejścia procesji dekorowane są kwiatami. W wielu miejscach powstają niezwykłe kwiatowe kompozycje, których przygotowania zajęło mieszkańcom wiele godzin, a prace trwały do późnych godzin nocnych w środę.

Taka kompozycja powstała przy parafii św. Wojciecha w Bulowicach.

Prace trwały do nocy, ale efekt jest imponujący.foto: facebook / parafia św. Wojciecha w Bulowicach
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 30.05.2024 15:13

Dla porównania miejscowość podobnej wielkości co Andrychów liczba mieszkańców również i też układają obrazy z płatków kwiatów: https://www.facebook.com/100067454193504/posts/pfbid02agG2R7mq7nm4yZVjFmxCh2e2cyWBiF7PRAnWw8MmvyaJTcYQQpmCXvJ6Dc5MEgi8l/?app=fbl

Nostradamus, 30.05.2024 09:40

Pięknie to wygląda. Szacunek za wysiłek.