reklama

Biskupi: kto nie pójdzie na mszę, popełni grzech ciężki

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2021 09:04,
Po kilkunastu miesiąca katolicy nie mają już dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy.
Biskupi: kto nie pójdzie na mszę, popełni grzech ciężki
W czasie pandemii koronawirusa obowiązywała dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. To już nieaktualne.

Podczas niedawnego zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej biskupi zdecydowali, że o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

Dyspensy zostały zniesione w niedzielę, 20 czerwca.

(...) przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK 2181).

Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1248 § 1 KPK, por. KKK 2180).


- napisał ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

Podobny komunikat wystosował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy