reklama
reklama

Wyławianie młodych talentów. Konkurs rozstrzygnięty

MAGAZYN, Wiadomości, 19.06.2021 10:00,
Po raz 22 I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach rozstrzygnęło rywalizację młodych publicystów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego.
Wyławianie młodych talentów. Konkurs rozstrzygnięty

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się kilka dni temu w Auli Papieskiej wadowickiego liceum.

W sumie na konkurs wpłynęło aż 72 reportaży i felietonów o różnorornej tematyce różnorodność tematyki.

Tegoroczne Grand Prix zdobyła Sara Piekut z I LO im. Wadowity (redakcja „Peryskopu”) za poruszający reportaż „Poronienie”.

Równie bezdyskusyjnie pierwsze miejsce w kategorii felieton zajęła Aleksandra Dębska także z I LO w Wadowicach za dojrzałość i umiejętność refleksyjnego, niesteretypowego ujęcia najbardziej aktualnego w ciagu ostatniego roku tematu w tekście „Lockdown na marzenia?”

Z kolei I miejsce w kategorii reportażu przypadło Nikoli Konieczny z LO w Andrychowie za wzruszający tekst o zapewnieniu możliwości godnego odchodzenia starszym ludziom w czasie pandemii. II miejsca za reportaż otrzymała Liliana Zagórda z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, która opowiedziała o głośnej swego czasu sprawie zwolnienia lubianej i cenionej animatorki kultury w jednej z podkalwaryjskich gmin.

III miejsce również dla uczennicy tej szkoły Kingi Kawy za tekst o dawaniu nadziei i wsparciu osób niepełnosprawnych. Felietonistki Nadia Mikunda z andrychowskiego i Urszula Mysza z kalwaryjskiego liceum, które zajęły odpowiednio II i II miejsce wyróżniły się w swoich tekstach ciekawymi punktami wyjścia: „Alicją z Krainy Czarów” i głośną swego czasu sprawą odebrania przez starszego mężczyznę nieswojego wnuczka z przedszkola. Specyfiką tegorocznego konkursu był bardzo wysoki poziom szczególnie w kategorii reportaż, co znalazło wyraz w przyznaniu aż pięciu wyróżnień: ponownie Sarze Piekut (temat życia w rodzinie dotkniętej alkoholizmem) i Klarze Zimie („reportaż oniryczny” o odbytej - nieodbytej studniówce) z I LO w Wadowicach, Karolinie Borek z ZS CKU w Radoczy (wspomnienia o „rzezi wołyńskiej”), Karolinie Chmiel z LO w Andrychowie i Martynie Żak z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej (o psach i kotach – z empatią); w kategorii felieton jedyne wyróżnienie przypadło Nikoli Honkisz z andrychowskiego „ogólniaka”.

Jury oraz patron konkursu i fundator nagród Starostwo Powiatowe w Wadowicach zdecydowali się również docenić dyplomami uznania pracę opiekunów laureatów konkursu: Katarzyny Przebindy – Niemczyk, Magdaleny Biel i Joanny Czarneckiej z I LO w Andrychowie, Elżbiety Karelus i Marii Nowak z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, Katarzyny Skoczylas z ZS CKU w Radoczy oraz tradycyjnie opiekuna redakcji pisma szkolnego I LO im. Marcina Wadowity „Peryskop” Henryka Odrozka.

INFORMACJA PRASOWA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy